Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 14 czerwca 2024 r.  Imieniny: Rufina, Walerego

Zwycięski dubel w Finale Masters

15.07.2009


Choć Żory znalazły się w ścisłej trójce - wygrał reprezentant Mikołowa. Do finału - 12 lipca - zakwalifikowało się 16 osób, które dodatkowo spełniły warunek udziału w 15 turniejach. Rozgrywki trwały od godziny 14.00 aż do północy.

Złota szesnastka finału Masters (fot. Ambasada Club)

 

W rankingu Amator Challenge Amba Cup 2009 pojawiły się 74 nazwiska, w tym 3 pań i kilku zagranicznych gości. Pula nagród wynosiła 3 tys. zł. Każdy uczestnik Mastersa - bez względu na wynik finału - otrzymał imienną, pamiątkową statuetkę. Gracze chwalili profesjonalne prowadzenie turniejów, dobry sprzęt i świetną atmosferę, która panowała podczas wszystkich spotkań. Kolejna edycja Amator Challenge Amba Cup zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco – swój udział zapowiedzieli nowi pretendenci do tytułu mistrza. Pierwszy turniej po przerwie rozpocznie się już 6 sierpnia.

 

Stanisław Chaba - podwójny zwycięzca ACAC 2009

 

Skromny, nie uznaje się za „gracza - profesjonalistę”. Stanisław Chaba zdobył I miejsce w rankingu i tą samą pozycję w finale Masters Amator Challenge Amba Cup 2009.Zainteresował się bilardem na początku lat 90 -tych, podobnie jak jego brat. Początkowo grał dzień w dzień po 12 godzin, raz zdarzyło mu się nawet 18. Obecnie 3 - 4 razy tygodniowo uczestniczy w turniejach. Jego dotychczasowym - największym sukcesem - jest V miejsce na Mistrzostwach Polski. Członek mikołowskiego klubu "Mario" w ramach Amator Challenge Amba Cup 2009 wygrał połowę z 20 turniejów i ma zamiar zwyciężać w kolejnej edycji.

Drugie miejsce zajął Marcin Nowak – żorzanin, wielokrotny Mistrz Polski Biznesu w Pool Bilard - który trzyma pieczę nad turniejami w Ambasadzie ( czytaj więcej w wywiadzie: http://www.zory24.pl/artykul/bila-szczescia,178.html)

 

Marcin Nowak (fot. Adam Karaś)
 

 

Zaskoczeniem jest duet na pozycji trzeciej: ex aequo Paweł Ludwinowicz z Żor i Michał Szwed z Mikołowa. Dobrze zapowiadający się, 24 -letni żorzanin, intensywnie gra w bilard od niedawna, a już widać efekty treningów. Póki co uczestniczy niemal wyłącznie w turniejach w naszym mieście.Reprezentant Mikołowa gra od lat 6, zdobył już 78 pucharów na turniejach regionalnych. Zaczynał w klubie "Falcon" z Sosnowca, teraz gra dla "Mario" z Mikołowa. W przyszłosci chciałby spróbować sił na arenie międzynarodowej. Niestety, prawdopodobnie nie pojawi się w kolejnym finale ACAC 2009 - postanowił skupić się na rozkręcaniu własnego biznesu. kh

 

Paweł Ludwinowicz

 

 

Michał Szwed

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"