Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Żorzanie wystartowali w Biegu Piastów

12.03.2012

Czwórka żorskich nauczycieli wf-u oraz pracownik firmy projektowej reprezentowali nasze miasto w XXXVI Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie. Zawody odbyły się w pierwszy weekend marca. To największa impreza w Polsce dla amatorów biegów narciarskich.

W sobotę, 3 marca w biegu na 50 km techniką klasyczną wystartował Krzysztof Kretek, nauczyciel Gimnazjum nr 4. Do mety przybiegł po 5 godzinach i 10 minutach. Był to jego 7 start w Biegu Piastów na tym dystansie. Z kolei na dystansie 26 km techniką klasyczną zadebiutowała Jadwiga Błaszkowska–Domagała, nauczycielka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8. Był to jej pierwszy start w życiu, walczyła dzielnie i ukończyła dystans. W niedzielę ścigano się na dystansie 50 km techniką dowolną. W tym biegu wystartowało trzech reprezentantów Żor. Najbardziej doświadczony w Biegu Piastów (9 startów: cztery na 50 km klasykiem, dwa na 25 km dowolnym i trzy starty na 50 km dowolnym) Grzegorz Dworok, nauczyciel w ZSB-I oraz SP-13 ukończył bieg z czasem 2:49:09. Debiutantem na tym dystansie (w ubiegłym roku ukończył bieg na 30km) był Mariusz Ilmak, nauczyciel w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 8. Ukończył bieg z bardzo dobrym wynikiem 3:10:43. Trzecim, który, wystartował i ukończył bieg na tym dystansie był Adrian Wójcik pracownik jednej z żorskich firm projektowych. Był to niesamowity wyczyn w jego wykonaniu, gdyż dopiero w tym roku pierwszy raz w życiu założył narty biegowe! Dobiegł do mety po 3:50:07.
Mimo, że bardzo zmęczeni reprezentanci naszego miasta wrócili szczęśliwi i bardzo zadowoleni ze startów. Wszyscy już zapowiedzieli udział w przyszłorocznym Biegu Piastów.
Biegacze składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspomagali ich w tym starcie, przede wszystkim Prezes ZNP Żory, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Dyrektorom szkół, właścicielowi pracowni projektowej PIK oraz „serwismenkom”, które towarzyszyły i pomagały im na trasie biegu.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku grono żorzan, startujących w tym niesamowitym Biegu Piastów powiększy się o nowych preprezentantów naszego miasta. Info: Grzegorz Dworok/DeKo

Grzegorz Dworok, Jadwiga Błaszczykowska-Domagała i Mariusz Ilmak z medali uczestników Biegu Piastów