Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Żorzanie wygrywają zawody pływackie. Poznaj zwycięzców!

05.11.2015

Zawodnicy z Żor wygrali na IV Mitingu pływackim w Boguszowicach klasyfikację generalną.  W jej skład wchodziły indywidualne osiągnięcia poszczególnych zawodników. Przedstawiamy medalowe zdobycze pływaków z UKS  Salmo Żory.

Szymon Jaworski - wywalczył  3 złote medale
Kinga  Szymańska - zdobyła 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy)
Bartłomiej  Uryga- dołożył do kolekcji medalowej 2 medale (1 złoty i 1 brązowy)
Agnieszka Tomasiak- zdobyła 3 medale (2 srebrne i 1 brązowy)
Monika Wagner - wywalczyła 2 medale brązowe

Sztafety chłopców w składzie: Jaworski, Uryga, Pajączkowski i Piotrowski w konkurencjach 4x100m stylem dowolnym i 50m stylem zmiennym były niepokonane i dwukrotnie stanęły na najwyższym podium.

Także sztafety dziewcząt w składzie: Wagner, Tomasiak, Lużyna, Pichnar S. na dystansie 4x100m stylem dowolnym i 4x50 stylem zmiennym nie miały sobie równych i dwukrotnie zwyciężały.

Amelia Witkiewicz - zdobyła 4 medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy)
Wiktoria Trzeciak - wywalczyła 4 medale (2 srebrne i 2 brązowe)
Wiktor Żak - zdobył 1 brązowy medal
Alan Szczasiuk - również wywalczył 4 medale (3 złote i 1 brązowy)
Julia Olma - zdobyła 3 medale (1 złoty i 2 brązowe)
Jakub Śliwka - zdobył 2 medale (1 złoty i 1 srebrny)
Weronika Fira - wywalczyła 2 medale (1 srebrny i 1 brązowy)
Julia Kostrzewska - dołożyła do kolekcji 1 brązowy medal

Sztafeta dziewcząt wskładzie: Fira, Olma, Kostrzewska, Lala N na dystansie 4x50m stylem dowolnym zdobyła 1 miejsce.

Sztafeta chłopców wskładzie: Żak, Śliwka, Michalik, Szczasiuk stawała dwukrotnie na podium - 4x50m stylem dowolnym 1 miejsce i 4x50m stylem zmiennym 3 miejsce.

W zawodach,  również uczestniczyli: Kacper Cielecki, Piotr Zdziebło, Filip Pichnar, Małgorzata Kania, Zuzanna Grzymała, Patrycja Lala, Nadia Motyka, Kacper Kapusta.

Trenerami zawodników są: Krysztof Kretek, Paweł Nowak, Tomasz Śliwka.

Zawodnikom oraz trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!