Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 02 kwietnia 2023 r.  Imieniny: Franciszka, Teodozji, Władysława

Żory walczą o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

01.09.2020

W 2. edycji ogólnopolskiej zabawy, której organizatorem jest miasto Bydgoszcz bierze udział także Miasto Żory. Na tych, którzy wykręcą dla Żor najwięcej kilometrów czekają sportowe nagrody.

Entuzjaści jazdy na rowerze mogą zapisywać się do rywalizacji, która rozpoczęła się właśnie dzisiaj, 1 września. Walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski potrwa przez cały miesiąc. Zwycięzca, czyli miasto, które zdobędzie najwyższą ilość punktów w rywalizacji, otrzyma przechodni puchar, a 3 najlepsze miasta - samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Każde miasto ma szansę na wygraną, umożliwia to przelicznik uwzględniający liczbę mieszkańców w danym mieście.

Uczestnicy, którzy wykręcą dla Żor najwięcej kilometrów otrzymają atrakcyjne nagrody! A jest o co walczyć - dla trzech najlepszych rowerzystów i rowerzystek, przygotowaliśmy bony do sklepu sportowego o wartości 100 zł każdy oraz nagrody rzeczowe, m.in. zapięcia rowerowe i inne gadżety przydatne podczas przejażdżek.

W zabawie może wziąć udział każdy, kto jeździ na rowerze i jest posiadaczem telefonu komórkowego. Przez 30 wrześniowych dni każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Co więcej zabawa jest otwarta na cały świat - użytkownicy mogą kręcić kilometry dla swojego miasta w każdym zakątku świata. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację pn. „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Po uruchomieniu aplikacji, w formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Dokładną instrukcję można znaleźć TUTAJ. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną. Osoby, które brały udział w treningu, który trwał od 1 czerwca do 16 sierpnia, nie muszą ponownie zapisywać się do rywalizacji. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest umożliwienie jej działania w tle oraz wyłączenia trybu oszczędzania baterii w telefonie.

Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu. Polacy pokochali rowery, więc zdobycie Pucharu Rowerowej Stolicy Polski to marzenie każdego z 43 miast, które w tym roku włączyły się do akcji. To dwa razy więcej niż w pierwszej edycji Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku odbył się także wakacyjny trening miast. Bilans treningu to 5 tys. aktywnych użytkowników i 1,3 mln przejechanych kilometrów. Żory wykręciły podczas treningu 12 495 km! Liczymy, że we wrześniowej rywalizacji dacie z siebie jeszcze więcej i wspólnie zdobędziemy zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Na specjalnie utworzonej grupie na Facebooku pn. „Rowerowe Żory” możecie się pochwalić przejechanymi kilometrami: https://www.facebook.com/groups/322751615735367/

Źródło: UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"