Sobota, 20 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Żorscy pływacy wygrywali w Cieszynie

27.02.2012

Żorscy, młodzi pływacy znów stawali na podium, tym razem w Cieszynie. Nasz talent - Szymon Jaworski dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zdobywając zote medale. Także dwukrotnie wygrywał innych żorski, pływacki talent  - Remigiusz Kowala.

W sobotę, 25 lutego w Cieszynie odbyła się III runda zawodów pływackich "Sobota w Cieszynie". Klub Salmo Żory reprezentowały dwie zawodniczki i trzech zawodników: Monika Wagner, Ania Stefaniak, Szymon Jaworski, Łukasz Stępiński i Remigiusz Kolawa. Szymon Jaworski poraz kolejny stanął dwukrotnie na najwyższym stopniu podium zwyciężając na 200 m stylem zmiennym z czasem 2:57,05 oraz 100 m stylem dowolnym z czasem 1:11,73. Także dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Remigiusz Kolawa wygrywając na 100 m st. klasycznym z czasem 1:13,79 oraz na 100 m st. dowolnym z czasem 57,00. Żorskie dziewczynyny także popłynęły po medale. Monika Wagner na 100 m st. klasycznym z czasem 1:37,23 zajęła II miejsce. To samo miejsce zdobyła płynąc 100m st dowolnym z czasem 1:16,68. Ania Stefaniak zajęła III miejsce st. klasycznym z czasem 1:29,55 oraz VIII st. dowolnym z czasem 1:12,08. Łukasz Stępiński zajął VII miejsce 100 m st. klasyczny z czasem 1:30,51 oraz VI miejsce st.dowolnym z czasem 1:05,29.  Trzeba podkreślić bardzo dobry występ Szymona Jaworskiego, który dwukrotnie zdobywając złote medale prowadzi po trzech rundach w klasyfikacji generalnej chłopców rocznika 2001-2002 i ma największe szanse na wygranie generalnej klasyfikacji plywackich. Do końca pozostała jeszcze jedna runda która odbędzie się na przełomie kwietnia-maja tego roku. Info: DeKo/Salmo Żory