Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Żorscy lekkoatleci podsumowali 2012 rok

31.12.2012
Żorscy lekkoatleci podsumowali 2012 rok

Rok 2012 był jednym z najlepszych sezonów w 9 letniej działalności sportowej Klubu UKS „Czwórka” Żory. Lekkoatleci zdobyli 26 medali na imprezach rangi mistrzowskiej, w tym 13 złotych, 5 – srebrnych i 8 brązowych.

Warto dodać iż, cztery z nich – to medale Mistrzostw Polski: 3 złote (Ewa Swobody i Krzysztofa Szymoszka) i jeden brązowy (Grzegorza Biernata).

Niekwestionowaną multimedalistką „Czwórki” była EWA SWOBODA (ur.1997), która w swojej kategorii wiekowej nie przegrała ani jednego biegu na dystansach 60m, 100m, 300m, a nawet wygrywała ze starszymi od siebie. W styczniu ustanowiła halowy rekord Polski młodziczek w biegu 60m – 7,71s. W czerwcu zdobyła złoty medal w biegu na 100m na Mistrzostwach Śląska młodzików, we wrześniu zwyciężyła w biegu na 80m na międzynarodowych zawodach we włoskim Majano. Na Mitingu w Sosnowcu ustanowiła rekord Śląska w biegu na 300m – 39,87s. Uwieńczeniem kariery w kategorii młodziczek był start Ewy w Słubicach - na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce – gdzie zdobyła dwa złote medale, w biegach na 100m i 300m. Na zakończenie Mistrzostw Ewa otrzymała Puchar z rąk Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – dr Jerzego Skuchy – dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw Polski Młodzików. W 2013 roku Ewa Swoboda będzie juniorką, a najważniejszym celem tego sezonu, oprócz startów na Mistrzostwach Śląska i Polski, będzie ustanowienie minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w lipcu w Doniecku.

Objawieniem tego sezonu był GRZEGORZ BIERNAT (ur.1997). W styczniu zdobył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Śląska młodzików w biegu na 600m, w sezonie letnim nie miał sobie równych na swoim koronnym dystansie – 300m i zdobył złoty medal na Mistrzostwach Śląska młodzików. Wielką niespodziankę sprawił we wrześniu , kiedy to na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Słubicach zdobył brązowy medal w biegu na 300m – z doskonałym rekordem życiowym – 36,62s.

Najmłodszy reprezentant „Czwórki” - PAWEŁ DZIDA (ur.1999) również zaliczy ten sezon do bardzo udanych. W czerwcu - Paweł został podwójnym Mistrzem Śląska w kategorii dzieci – w biegu na 100m i skoku w dal. Zwyciężył - również w dwóch konkurencjach – 60m i skok w dal na XI Międzynarodowym Mityngu lekkoatletycznym BESKIDIANATHLETIC. Na międzynarodowych zawodach „Trofeo Citta di Majano” we włoskim Majano zdobył złoty medal w skoku w dal.

MAREK KOS (ur.1989) – jeden z czołowych sprinterów na Śląsku w kategorii seniorów, dwukrotny medalista – halowych i letnich Mistrzostw Śląska – w 2012 roku ustanowił doskonałe rekordy życiowe w biegach na 100m – 11,08s, 200m – 22,05 i 400m – 48,82s.
Na szczególne wyróżnienie zasługują również czołowe zawodniczki Śląska w biegach średnich: DARIA NOWAK (ur.1995), która zdobyła złoty medal w biegu na 3000m na Mistrzostwach Śląska Juniorów a na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce była trzecia. IZABELA LUBSZCZYK (ur.1991) – Mistrzyni Śląska seniorek w biegu na 3000m i srebrna medalistka z halowych Mistrzostw Śląska. Dwukrotnie – medale Mistrzostw Śląska zdobywała

ALICJA SICIŃSKA (ur.1994) – srebro w biegu na 800m na letnich Mistrzostwach i brąz na halowych. ELŻBIETA KIŚLUK (ur.1992) – srebrna medalistka w biegu na 2000m z halowych Mistrzostw Śląska i PATRYK BRZĄKALIK (ur.1994) – na tych samych Mistrzostwach zdobył brąz.

Warto wspomnieć o pozostałych zawodnikach „Czwórki” Żory , którzy nie zdobywali medali ale godnie reprezentowali Klub i poprawiali rekordy życiowe : Kamil Poloczek, Hanna Szczypka, Mateusz Lipka, Julian Boronowski, Robert Łukasiak, Dawid Luber, Ola Jankowska, Mateusz Gałuszka, Mariusz Kubiak i Karolina Frelichowska.

Trenerką i opiekunem zawodników jest Iwona Krupa.

Info: UKS Czwórka

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"