Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Złota "Czwórka"

12.06.2012

Cztery złote medale i cztery tytuły Mistrzów Śląska zdobyli najmłodsi lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska młodzików i dzieci w lekkiej atletyce, które odbyły się 9 czerwca w Chorzowie.

Złotą passę rozpoczął Paweł Dzida - bezkonkurencyjny w biegu na 100 m w kategorii dzieci. Paweł przebiegł „setkę” w 12,16 s – to najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Drugi złoty krążek – również w biegu na 100 m zdobyła Ewa Swoboda – Mistrzyni i rekordzistka Polski, liderka tabel – już w eliminacjach nie dała cienia szansy swoim rywalkom i wygrała w czasie 12,50 s. W biegu finałowym poprawiła wynik i zwyciężyła w czasie 12,20 s. Halowy Mistrz Śląska w biegu na 600 m - Grzegorz Biernat potwierdził swój prymat na Śląsku na dystansie 300 m. Rok temu czwarty na tym dystansie, w tym sezonie zwyciężył z wynikiem 37,33 s. warto dodać, iż jest trzeci wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Na zakończenie Mistrzostw – Paweł Dzida wystartował w skoku w dal i zdobył swój drugi złoty medal z wynikiem – 5,14 m.
Warto wspomnieć o pozostałych zawodnikach „Czwórki” , którzy poprawili swoje rekordy życiowe : Dawid Luber w biegu na 1000 m uzyskał wynik – 3:12,00, Ola Jankowska – 600 m, Klaudia Rybacka – 100 m, Laura Pająk – 600 m i Agata Czarnecka – 300 m.

W godzinach popołudniowych, również w Chorzowie na Mityngu lekkoatletycznym wystartowali juniorzy i seniorzy UKS Czwórka Żory, którzy uzyskali również bardzo dobre wyniki. Marek Kos zwyciężył w biegu na 400 m w czasie 50,40 s. W biegu kobiet na 1500 m zwyciężyła Izabela Lubszczyk, a trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym zajęła juniorka Alicja Sicińska. Również w biegu na 1500 m swój wynik poprawił Patryk Brząkalik i w rywalizacji ze starszymi rywalami zajął trzecie miejsce.