Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Zdobądźmy wspólnie tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

11.06.2024

Do 30 czerwca trwa walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Żory biorą udział w zabawie już po raz piąty. Wskakujcie na rowery!

Należy zainstalować darmową aplikację Aktywne Miasta, pobraną z właściwego dla siebie sklepu i dołączyć do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski” dla miast. Aby kręcić kilometry dla Żor trzeba wybrać nasze miasto z listy. Dzięki temu każdy przejechany kilometr z aplikacją Aktywne Miasta trafi na konto Żor i przybliży nas do zwycięstwa.

Przed rozpoczęciem rowerowej przejażdżki, należy włączyć aplikację i z menu głównego wybrać zakładkę AKTYWNOŚĆ, następnie JAZDĘ NA ROWERZE, kliknąć START i rozpocząć jazdę.

Rywalizacja potrwa przez cały miesiąc czerwiec. W tym roku w naszym mieście zrezygnowaliśmy z rywalizacji szkół, natomiast nagrodzimy indywidualnie uczestniczki i uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Aby dać szansę zdobycia nagród w naszej miejskiej rywalizacji również młodym entuzjastom roweru, postanowiliśmy nagrodzić za indywidualne wyniki dzieci do lat 12, młodzież w wieku 13-17 lat oraz osoby po 18. roku życia. Rowerzyści, którzy wykręcą z aplikacją najwięcej kilometrów dla naszego miasta, otrzymają statuetki oraz nagrody rzeczowe. Pula nagród wynosi 5 tysięcy złotych!

Okazja do zebrania pierwszych kilometrów nadarzy się już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca podczas Żorskiego Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego „Na sportowo z rowerem”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Rajd rusza z Parku Cegielnia tuż po zakończeniu zapisów, które rozpoczną się o godz. 10:00. Do wyboru będą dwie trasy o długości 12,5 km oraz 20 km. Meta z poczęstunkiem przy ognisku, konkursami i atrakcjami sportowymi na terenie Ośrodka „Rajska Fala” w Żorach-Roju. Szczegóły na www.mosir.zory.pl.

Kolejny rajd rowerowy, podczas którego będziemy zachęcać Was do kręcenia kilometrów dla Żor, to „Odjazdowy Bibliotekarz”, organizowany przez żorską Bibliotekę – odbędzie się 29 czerwca. Szczegóły już wkrótce na www.mbpzory.pl.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Ubiegłoroczna rywalizacja rozegrała się pomiędzy 162 samorządami z całej Polski. Projekt jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru, jako alternatywnego środka transportu, edukacja ekologiczna.

W grupie na Facebooku pn. „Rowerowe Żory” możecie się pochwalić przejechanymi kilometrami oraz fotografiami z miejsc odwiedzanych podczas rowerowych przejażdżek: https://www.facebook.com/groups/322751615735367/.

Zapraszamy do polubienia oficjalnych profili rywalizacji w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/aktywnemiastapl

https://www.instagram.com/aktywnemiasta.pl

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"