Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

Zdążył przed zamknięciem, bonus 15 punktów

31.01.2024
Zdążył przed zamknięciem, bonus 15 punktów

Mundurowi ukarali kierowcę mercedesa, który nie zastosował się do obowiązujących przepisów i wjechał na przejazd kolejowy, kiedy zapory już się opuszczały. 25-latek dostał mandat w wysokości 2000 złotych i 15 punktów karnych. W całej Polsce tylko w 2023 roku na przejazdach doszło do 177 zdarzeń, w których zginęło 40 osób, a 21 zostało ciężko rannych.

Wczoraj po godzinie 20:00 na ul. Dworcowej patrol ruchu drogowego zauważył mercedesa, którego kierowca, mimo nadawania sygnału zakazującego wjazd za sygnalizator postanowił przejechać przez przejazd kolejowy.

Kierującym okazał się 25-latek, który tłumaczył mundurowym, że zwyczajnie się spieszył i dlatego postanowił przejechać przez przejazd. Ukarany został wysokim mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i 15 punktami karnymi za naruszenie zakazu wjazdu na przejazd kolejowy przy nadawanym sygnale czerwonym.

Każdego roku na polskich torach dochodzi do bardzo wielu niebezpiecznych zdarzeń, a żniwo wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach” to dziesiątki zabitych i setki rannych. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się na ten temat więcej, zachęcamy do zapoznania się ze statystykami zdarzeń drogowych zgromadzonych i opublikowanych w ramach prowadzonej kampanii społecznej pod nazwą „Bezpieczny przejazd”.

Apelujemy do kierujących i pieszych o rozwagę na przejazdach kolejowych oraz respektowanie obowiązujących przepisów. Przypominamy, że mimo faktu, iż zapory opuszczają się z kilkunastosekundowym opóźnieniem, to już samo czerwone światło zabrania kierującym wjazdu na przejazd.

Źródło: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"