Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.  Imieniny: Danuty, Jana

Zawodnik Gepardów w MLB ?

18.06.2012
Zawodnik Gepardów w MLB ?

Karol Lapczyk, zawodnik klubu BUKS Gepardy Żory, stoi przed życiową szansą podpisania zawodowego kontraktu w Stanach Zjednoczonych. Karol jest absolwentem gimnazjum na os. Korfantego, w którym od paru lat z powodzeniem działają baseballowo-softballowe klasy sportowe.

Od dwóch lat uczniowie szkoły i zawodnicy klubu wyjeżdżają do Pragi na testy, których uczestnikami są najlepsi zawodnicy w wieku 14-19 lat z całej Polski. Wyjazdy są koordynowany przez nauczycieli klas sportowych.

Karol, zauważony przez najlepszych trenerów ze Stanów Zjednoczonych, zaproszony został na obóz organizowany przez Europejską Akademię MLB, wraz z najbardziej utalentowanymi, młodymi zawodnikami z całej Europy, który odbywa się właśnie w Pim Mulier Stadium, w holenderskim Haarlem. Warto dodać, że z całej Polski zaproszono jedynie Karola i Artura Strzałka, który jest kolegą uczniów klas sportowych i zawodnikiem zaprzyjaźnionego klubu z Rybnika, dzięki czemu często reprezentuje klub z Żor w różnych międzynarodowych turniejach.

Obóz w Holandii prowadzą m.in. trener miotaczy Brus Hurst (były zawodnik Boston Red Sox), trener przygotowania siłowego i kondycyjnego Jeff Krushell (Toronto Blue Jays) oraz trener Wally Joyner (MLB All Stars). Ponadto podczas obozu zawodnicy będą obserwowani przez skautów różnych klubów MLB, co może zaowocować podpisaniem profesjonalnych kontraktów. Głównym celem obozu jest trening indywidualny z zawodnikami oraz ich rozwój.

Karol Lapczyk z Żor jest również reprezentantem Polski w drużynie seniorów, a więc obóz w Haarlem to dla niego nie tylko szansa, ale również okazja do tego, by dobrze przygotować się przed przyszłorocznych eliminacji do Mistrzostw Europy.


Komentarze:
~Ariel (2012-06-18 13:54:11)

Karol- trzymamy kciuki !

~staszek (2012-06-18 20:59:53)

Powodzenia , szczęścia życzymy


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"