Piątek, 29 marca 2024 r.  Imieniny: Cyryla, Wiktoryna

Zawodnik czwórki znów najlepszy

09.06.2009

W niedzielę w Warszawie odbył się ogólnopolski finał zawodów lekkoatletycznych z cyklu Samsung Athletic Cup 2009. I miejsce i złoty medal w skoku w dal zdobył zawodnik żorskiej "Czwórki Żory" - Krzysztof Szymoszek z wynikiem 6,54 m.

Krzysiek potwierdził, że jest najlepszym zawodnikiem w Polsce i swojej kategorii wiekowej (młodzik 14-15 lat) jest bezkonkurencyjny. W lutym zdobył złoty medal na halowych Mistrzostwach Śląska i pobił halowy rekord Śląska młodzików - 6,28m, w sezonie letnim na każdych zawodach potwierdza, że jest doskonale przygotowany - tydzień temu na zawodach śląskiej ligi lekkoatletycznej uzyskał rekordowy wynik - 6,84 m!!!

Drugim zawodnikiem "Czwórki Żory", który brał udział w finale zawodów był Patryk Brząkalik, z wynikiem 2,43,00 zajął on 7 miejsce w biegu na 1000m Patryk specjalizuje się w biegu na 600m i posiada on trzeci wynik w Polsce w kategorii młodzików na tym dystansie.

Zawody z cyklu Samsung Athletic Cup, organizowane są co roku dla zawodników 14-15 lat. Rywalizują oni w konkurencjach 100m, 300m, 1000m, skok w dal, skok wzwyż i pchnięcie kulą. Eliminacje do finału ogólnopolskiego odbywają się w sześciu miastach w Polsce, a w finale biorą udział zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsce w swojej konkurencji. Finał zawodów Samsung Athletic Cup ma bardzo wyski poziom, ponieważ stratuje w nich cała krajowa czołówka lekkoatletów – młodzików. info: IK (ok)