Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

Zakończyła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

05.10.2020
Zakończyła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Żory uplasowały się na 19 pozycji wśród 44 miast, które wzięły udział w akcji.

Już w pierwszym tygodniu uczestnicy rywalizacji przejechali milion kilometrów! W zabawie aktywny udział wzięło blisko 16 tysięcy użytkowników, którzy odbyli ponad 200 tysięcy treningów. Kilometry były kręcone do ostatnich minut, a ostatecznie cała Polska wykręciła ponad 3,6 mln km!

Ideą akcji organizowanej przez miasto Bydgoszcz, jest przede wszystkim promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu. Dzięki zabawie udało się ograniczyć ślad smogowy o 134 tony! Żory również przyczyniły się do osiągnięcia tego wyniku.  

W naszym mieście bawiło się 148 aktywnych użytkowników. Uczestnicy przejechali ponad 30 tysięcy kilometrów! Najaktywniejszymi rowerzystkami okazały się Maria Szul, która przejechała aż 1240 km, Aneta Kokot (825 km) oraz Anna Matysiak (735 km). Wśród mężczyzn największą ilością przejechanych kilometrów może pochwalić się Józef Szul, który wykręcił aż 2744 km! Drugie miejsce należy do Mirosława Dziadka (1847 km), a trzecie do Mariana Malochy (1695 km). Rekordziści otrzymają nagrody rzeczowe od Miasta Żory.

Puchar Rowerowej Stolicy Polski zostaje w Nowej Soli, która zwyciężyła drugi raz z rzędu. Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, dla której rekordzista wykręcił 7 tys. km!  Na trzecim miejscu uplasowało się Gniezno.

Kolejna edycja zabawy już w przyszłym roku, ale my zachęcamy mieszkańców do jazdy na rowerze przez cały rok! Serdecznie dziękujemy za każdy przejechany kilometr!

Źródło: UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"