Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

Zagrają też dla Filipka. Czesiek by się ucieszył

08.11.2012
Zagrają też dla Filipka. Czesiek by się ucieszył

Do udziału w Memoriale Czesława Fojcika zgłosiły się 24 drużyny. Weźcie ze sobą więcej kanapek.

- To zdecydowanie więcej niż rok temu – mówi z dumą Tadeusz Bonk, jeden z organizatorów. - Oprócz naszych miejscowych, są to zespoły, które prawdopodobnie nie znały Czesia. Przyjadą do Żor m.in. z Rybnika, Mikołowa, Piekar Śląskich, Mysłowic i Lubomii – wyjaśnia. - Większość z nich chce po prostu zagrać w siatkówkę - mamy dobrą markę, nie robimy dziadostwa, że tak powiem... .

Dodaje jednak, że gdy można połączyć przyjemne z pożytecznym, to radość z udziału w takim turnieju jest podwójna. Przypomnijmy, że obok głównego celu jakim jest pamięć o wybitnym siatkarzu, trenerze i animatorze sportu, jest jeszcze drugi – wsparcie leczenia i rehabilitacji sześcioletniego Filipka Zdrzałka. By pomóc chłopcu i jego rodzicom, organizatorzy memoriału postanowili przekazać im turniejowe wpisowe, które wynosi po 100 zł od drużyny. Ciężko chory Filip jest pacjentem Centrum Zdrowia Dziecka. Od lutego przeszedł całą serię specjalistycznych badań. Po licznych konsultacjach zdiagnozowano u chłopca zaawansowane stadium chłoniaka. Po wielu miesiącach pobytu w szpitalu, do domu mógł powrócić dopiero w sierpniu. Filipek porusza się teraz na wózku, siada jedynie w gorsecie. Przechodzi chemioterapię, później czeka go rehabilitacja... .

W turnieju zagrają: Dzielnica Pawlikowski Reaktywacja, JAS-MOS, No Pain Żory, Torpedo Tychy, ZSEU Rybnik, Beztalencia, Canarinios, Arkadia Tychy, Fundacja Elektrowni Rybnik, ZST Team, Top Ten, Edytor Suszec, Gold Volley, Kawalarze Squad, Silesia Lubomia, FF Team, Beer Team, Leon Internet Rybnik, ProNetBud Piekary Śląskie, FC Gwoździe, Koledzy i Znajomi Cześka, Strangers, Lordz of Maroko, Hawajskie Koszule, na rezerwie taktycznej toru - Ogień Gostyń.

Przy tak licznej obsadzie rozgrywki zaplanowane na sobotę, 10 listopada, potrwają nawet do 22.00. Organizatorzy namawiają do zabrania ze sobą większej ilości kanapek. Na początku drużyny grać będą w grupach po trzy zespoły, wyżej awansować będą dwie najlepsze. Potem rozgrywki prowadzone będą systemem pucharowym.

O 13.00 rozpocznie się aukcja, z której dochód wesprze charytatywny cel imprezy. Licytowane będą cenne sportowe trofea, np. koszulki Jastrzębskiego Węgla.

Turniej organizują: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, "Leon Internet" Regionalny Operator Telekomunikacyjny, Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik, Żorskie Towarzystwo Kulturalne "Kontrapunkt", MUKS Sari Żory, Gimnazjum nr 2 w Żorach. jc

Więcej na: www.gramydlaczeska.plAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"