Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.  Imieniny: Aleksandra, Mirosława

XXII Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

03.01.2022
XXII Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

Od ponad 20 lat w grudniu do żorskiej hali widowiskowo-sportowej przybywa kilkuset miłośników tenisa stołowego. Wigilijny turniej jest największym tenisowym wydarzeniem w południowej Polsce w okresie świąteczno-noworocznym.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, 29 grudnia 2021 roku odbyła się kolejna, XXII edycja Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przy współpracy z Karolem Łużniakiem, byłym posłem na Sejm oraz pomysłodawcą turnieju.

Jest nam niezmiernie miło, iż rocznej przerwie rozgrywki nadal cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych, którzy postanowili okres przerwy świąteczno-noworocznej spędzić aktywnie i w asyście opiekunów dotarli na żorską halę z wielu odległych miejscowości, m.in. z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Częstochowy, Opola, Mikołowa, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Borucina, Sarnowa, Wisły, Czernicy, Chybia, Zawiercia czy też z Rzeszowa odległego od Żor o 300 km lub województwa lubuskiego, miejscowości Słońsk oddalonej o niemal 500 km. Z blisko 180 zgłoszonych zawodników do rywalizacji przystąpiło 168.

Turniej został rozegrany na 24 przygotowanych stołach do „ping-ponga” w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców, w kategoriach open (amatorzy i zrzeszeni) i amatorów.

Ceremonii otwarcia i zamknięcia turnieju, dokonał Karol Łużniak, w asyście prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego, Roberta Wielgosza i Marka Utraty, dyrektora MOSiR Żory. Pragniemy zaznaczyć, że podczas otwarcia wieloletni pracownik MOSiR Żory, Elżbieta Serbin, została uhonorowana z rąk Jacka Świerkockiego radnego Sejmiku Województwa Śląskiego „Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Na zakończenie turnieju nagrodzono po ośmiu najlepszych zawodników w każdej kategorii pamiątkowymi koszulkami oraz dyplomami, a zawodnicy z miejsc I-III, otrzymali dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Marszałka Województwa Śląskiego.

W tegorocznej edycji Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali:

Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski, Śląski Kurator Oświaty, Urszula Bauer, Prezydent Miasta Żory, Waldemar Socha i Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego, Robert Wielgosz.

Turniej odbył się przy wsparciu sponsorów: Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa, POLOK – Grupa Producentów Grzybów Sp. z o.o., Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe „Agata”, Stowarzyszenie „Wolność i Solidarność” im. Tadeusza Jedynaka, Węglozbyt Katowice.

Patronat Medialny: Radio „90”, TVP Katowice, TV HD Żory, Nowiny.

Info. MOSiR Żory

 

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"