Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 24 marca 2023 r.  Imieniny: Gabriela, Marka

XVIII Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym - Fotorelacja

04.01.2017
XVIII Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym - Fotorelacja

Zgodnie z ideą wigilijnego turnieju w okresie miedzy świętami a Nowym Rokiem do Żor zjechała ogromna rzesza sympatyków ping ponga. W miejskiej hali widowiskowo-sportowej 29 grudnia odbyła się XVIII edycja, Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym, której organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przy współpracy z Panem Karolem Łużniakiem - byłym posłem na Sejm oraz pomysłodawcą turnieju.

Na 24 stołach przez cały dzień prowadzono rozgrywki w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz amatorów i zrzeszonych zawodników. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 260 uczestników. Jak widać rozgrywki tenisowe cieszą się od lat niebywałym powodzeniem a żorski turniej jest jednym z największych imprez tego typu w południowej Polsce. Od lat zachowana zostaje idea imprezy, w której w ramach świątecznego odpoczynku dzieci i młodzież w asyście opiekunów i rodzin postanawiają spędzić czas aktywnie i na sportowo. Ponownie w tym roku uczestnicy przyjechali do nas nie tylko z najbliższych okolic, ale i z najdalszych zakątków województwa, m.in. z Częstochowy, Zawiercia czy Kłobucka a także z odległego od Żor aż o 374 km Budziska.
W tym roku została zmieniona nieco formuła zawodów. Turniej został rozegrany tylko w jednym dniu w nieco zmienionych kategoriach wiekowych co spotkało się z dobrym odbiorem wśród przyjezdnych opiekunów i trenerów. Podczas rozgrywek uczestnicy prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom swoich umiejętności dostarczając wielu sportowych wrażeń i emocji licznie przybyłym kibicom. Wszystkim uczestnikom zapewniono w czasie imprezy ciepły posiłek.
Ceremonii otwarcia oraz zamknięcia turnieju, dokonał Karol Łużniak - inicjator turnieju, w asyście Arkadiusza Stanuli - Dyrektor MOSiR Żory. Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki, dyplomy, nagrody rzeczowe i puchary ufundowane przez prezydentów i burmistrzów okolicznych miast obejmujących również honorowy patronat nad turniejem. Wśród nich byli: Prezydent Miasta Żory - Waldemar Socha, Prezydent Miasta Rybnika - Piotr Kuczera, Burmistrz Miasta Czerwionka-Leszczyny - Wiesław Janiszewski, Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój - Anna Hetman, Burmistrz Miasta Pszczyna - Dariusz Skrobol, Prezydent Miasta Wodzisław Śląski - Mieczysław Kieca, Burmistrz Miasta Orzesza - Mirosław Blaski.
Podniosłą rangę imprezie zapewnił również honorowy patronat Śląskiego Kuratora Oświaty – Urszuli Bauer, Marszałka Województwa Śląskiego – Wojciecha Sługi, Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego – Wojciecha Waldowskiego.
Turniej odbył się przy wyraźnym wsparciu sponsorów Jastrzębskiej Spółki Ubezpieczeniowej, Spółki Nowe Miasto, Grupy Producentów Grzybów Sp. z o.o. – Polok, Katowickiego Przedsiębiorstwa Meblowego "AGATA".
Patronat Medialny objęli: Radio „90”, TVP Katowice, Tygodnik Regionalny Nowiny, Dziennik Zachodni, Telewizja Regionalna TVT, TV HD Żory, portale (zory24.pl, naszemiasto.pl, zory.com.pl, zory.dlawas.pl, tuzory.pl).

Info: MOSiRAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"