Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Wystawowy piątek Festiwalu Fotografii

28.09.2023
Wystawowy piątek Festiwalu Fotografii

Oprawadzone kuratorskie po wystawie japońsiej fotografki, Yumiko Utsu i dwa finisaże wystaw polskich fotografek - to program dla pasjonatów fotografii na piątek, 29 września tego roku. Wydarzenia te odbędą się podczas trwającego, żorskiego Festiwalu Fotografii Plener #KobietyFotografii. Start godz. 15:00 w ogrodach Muzeum Miejskiego w Żorach. 

Dla koneserów sztuk wizualnych i pasjonatów fotografii najbliższy piątek, 28 września zapowiada się bardziej, niż atrakcyjnie. Organizator Festiwalu Fotografii Plener przygotował, aż trzy, ekscytujące wydarzania i spotkania z wybitnymi fotografkami i ich pracami. 

W ogrodach Muzeum Miejskiego w Żorach odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po plenerowej wystawie fotografii Yumiko Utsu, japońskiej, światowej sławy fotografki. Start godz. 15:00 przy ul. Muzealnej 1. 

O godz. 16:00 w żorskiej Galerii StrefArt przy ul. Muzealnej 1 podczas finisażu wystawy "Gniew Ziemii" z publicznością spotka się autorka prac, fotografka Monika Cichoszewska. 

O godz. 17:00 w Muzeum Ognia w Żorach o swoich fotografiach, prezentowanych na wystawie "Bezdech", opowie Aneta Nytko, podczas finisażu wystawy. 

YUMIKO UTSU urodziła się w 1978 w Tokio. Ma na koncie wystawy indywidualne w Japonii i na Węgrzech, jej prace znajdują się w kolekcji Charlesa Saatchiego. Dzieła pokazywane w Galerii Michael Hoppen świadczą o konsekwencji twórczego spojrzenia Utsu i o jej bogatej, i złożonej wyobraźni. Wizerunki naiwnej niewinności, humoru skatologicznego oraz bezpośredniej seksualności sprawiają, że wstąpienie do świata Utsu staje się niepokojąco uwodzicielskim doświadczeniem.

MONIKA CICHOSZEWSKA fotografuje wielkoformatowymi aparatami i camerą obscura. Szczególne miejsce w sferze jej zainteresowań zajmuje technika ambrotypii. Laureatka DEBUTS 2017, „Wystaw się” 2021 CSW Toruń, Vintage Grand Prix 2023. Prace były eksponowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, USA, Francji, Portugalii i Hiszpanii.

ANETA NYTKO pracuje w branży reklamowej. Studiowała turystykę (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie) i projektowanie (ASP Kraków), uczestniczyła też w Programie Mentorskim Sputnik Photos. W ostatnich latach pracowała głównie nad długoterminowymi projektami na styku fotografii dokumentalnej i artystycznej.

Festiwal Fotografii Plener Żory 2023 #KobietyFotografii potrwa do końca listopada tego roku, a październik zapowiada się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Do naszego miasta przyjedzie światowej sławy fotografka, Ewa Rubinstein, córka wybitkego pianisty, na otwarcie wystawy swoich fotografii w Muzeum Ognia. 

Więcej: www.festiwalplener.zory.pl

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Sztuka.

Wydarzenia sfinansowano z budżetu Gminy Miejskiej Żory Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"