Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 16 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Rocha, Stefana

Wystawa fotografii Beaty Jakubas: Światłem malowanie

29.06.2022

Zapraszamy na wystawę fotografii Beaty Jakubas, pt. Światłem malowanie. Wystawa dostępna w dniach 30.06-13.08.2022 w Galerii na Piętrze. Wernisaż wystawy odbędzie się 01.07.2022 o godz.18:00.

O wystawie:

Jak każdy artysta niezależny staram się podążać swoją drogą. Jest tyle piękna i emocji do sfotografowania. Fotografuję od wielu lat, szukając tego, co mnie zatrzyma na chwilkę i wzruszy. Światło, kolory i forma to wszystko staram się pokazywać w taki sposób jak ja to czuje i widzę. Często nieostre, pokazane w sposób nieoczywisty, nieco impresjonistyczny, a już na pewno bardzo subiektywny, czasami nierzeczywisty, a nawet baśniowy świat przyrody. W ten sposób staram się wykreować swój własny magiczny świat. Prezentowane fotografie to tylko niewielka cząstka świata natury, który obserwuję i chwytam w kadry od wielu lat. Mam nadzieję, że patrząc na moje zdjęcia choć na chwilę obudzę w widzach dziecko, bo świat oglądany oczami dzieci jest coraz bardziej kolorowy, fascynujący, tajemniczy i potrafi być zaskakujący. Zapraszam serdecznie do spaceru wśród obrazów i oglądania tego świata moimi oczami, odczuwania sercem i duszą.

O artystce:

Beata Jakubas, częstochowianka, które swoje zainteresowania fotograficzne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej, makrofotografii oraz tworzenia obrazów świata przyrody, przedstawiając ją w sposób nieoczywisty, za pomocą starych manualnych obiektywów, które pomagają tworzyć obrazy czasem bajkowe i nierzeczywiste. Fotografuje wszędzie tam, gdzie pojawia się światło.

Czas ucieka

Tempus fugit. Wbrew logice i fizyce staram się te uciekające chwile zatrzymywać w kadrze mojego obiektywu. Maluję światłem i staram się by te impresje, te chwile składające się na czas ocalić od zapomnienia. Fotografuję ludzi i krajobrazy. Ludzi, by uchwycić ich emocje a piękno otaczającego świata, by poczuć jego emanację i przekazać Wam te wibracje. Zapraszam do mojego świata pełnego nieostrości i niedopowiedzeń…

Carpe diem! Chwytaj dzień! Łap chwilę

Uchwyć ten jedyny i niepowtarzalny moment. Fotografuję od wielu lat szukając tego, co mnie zatrzyma na chwilkę. Światło, kolory i forma to wszystko staram się pokazywać w taki sposób jak ja to widzę. Często nieostre, pokazane w sposób nieoczywisty… nieco impresjonistyczny, a już na pewno bardzo subiektywny. W ten sposób staram się wykreować swój własny magiczny świat, do którego niezmiennie wszystkich zapraszam. Najbardziej interesuje mnie to, co najbliżej nas, natura i jej piękno. Dzięki fotografii daję drugie i kolejne życie starym manualnym obiektywom, które z reguły stawiają wysoką poprzeczkę i wcale nie ułatwiają fotografowania, ale to właśnie sprawia mi najwięcej radości.

Panta rhei

Wszystko płynie. Staram się, stojąc nad rzeką życia, chwytać te chwile i zatrzymywać je w kadrze. Wszystkie te ulotne momenty przepełnione kolorami i światłocieniami i tak pełne nieostrości i mgieł o świcie i zmierzchu ubieram w formę fotograficznej impresji, często za pomocą starych analogowych i manualnych obiektywów. Łączę w ten sposób dwa światy - współczesny i ten odległy, nieco przykurzony a pachnący historią miejsc i zdarzeń. Fotografuję od lat nie zważając na porę dnia i nocy, czy aurę. Szukam tej jednej idealnej chwili, która mnie urzeknie i spowoduje, że się zatrzymam i wyjmę aparat, by tę chwilę uwiecznić. Moja fotografia to mój subiektywny, ale też zaczarowany świat pełen poezji światła. Jestem światłoczuła. Czasem jestem przed obiektywem jak Alicja w Krainie Czarów, po drugiej stronie lustra.

Zapraszam Państwa serdecznie do mojego świata…

Beata Jakubas

INFO. MBP

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2022 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"