Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 22 lutego 2024 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty

Włamywacze w rękach żorskiej policji

05.10.2023
Włamywacze w rękach żorskiej policji

Dwie osoby zostały zatrzymane za liczne kradzieże z włamaniem na terenie Żor. Okazało się, iż jeden z mężczyzn był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Dzięki wnikliwej pracy mundurowych trafili już za kratki. Recydywiście grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego żorskiej komendy prowadzili sprawę włamań do automatów, między innymi przy samoobsługowych myjniach samochodowych. Stróże prawa wytypowali sprawców, którzy ukrywali się przed organami ścigania.

We wrześniu w ręce mundurowych wpadł 23 i 48-letni żorzanin, którzy odpowiedzą za wspólne włamania. Młodszy był już karany za podobne przestępstwa i poszukiwany był do odbycia prawie 2,5 roku zasłużonej kary. Starszy decyzją prokuratora trafił na 3 miesiące do policyjnego aresztu.

O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za usiłowanie kradzieże z włamaniem starszemu grozi kara do 10 lat więzienia, a młodszemu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

red/źródło: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"