Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r.  Imieniny: Aleksandra, Mirosława

Wigilijny Turniej Tenisa Stołowego. MOSiR zaprasza

20.12.2022

Od ponad dwudziestu lat w miesiącu grudniu do żorskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przybywa kilkuset miłośników tenisa stołowego. Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym jest jednym z największych tenisowych wydarzeń w południowej Polsce w tym okresie, a jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

 Idea rozgrywek powstała w 1998 roku dzięki zaangażowaniu ówczesnego posła na Sejm RP Karola Łużniaka. Każda edycja turnieju odbyła się przy wsparciu i zaangażowaniu Pana Karola, który co roku aktywnie uczestniczy w pracach komitetu organizacyjnego. Z założenia rozgrywki miały służyć wypełnianiu wolnego czasu dzieci i młodzieży w okresie świątecznym a także promocji tenisa stołowego wśród amatorów. Jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie z biegiem lat organizatorzy zaprosili również do uczestnictwa zawodników klubów sportowych tworząc kategorię „zrzeszeni”.

Co roku przy stołach tenisowych spotykają się dzieci i młodzież z województwa śląskiego a także spoza jego terenu. W asyście opiekunów i rodzin do żorskiej hali przybywają zawodnicy z Żor oraz z wielu odległych miejscowości. Rywalizacja odbywała się w dziesięciu kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców, a nagrody przyznawane są za miejsca I-VIII w każdej z nich. Tradycyjnie każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy wraz z poczęstunkiem.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawują: Prezydent Miasta Żory, Prezydencji i Burmistrzowie sąsiednich miasta a także Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty oraz Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.

Do tej pory we wszystkich turniejach uczestniczyło ponad 2500 osób. Tegoroczny XXIII Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym odbędzie się 28 grudnia w hali sportowej przy ul. Folwareckiej. Zatem przed nami wiele sportowych emocji.

Wszystkie informacje dot. turnieju dostępne na stronie organizatora www.mosir.zory.pl.

Info. MOSiR ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"