Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

"Wielkie bieganie" już w niedzielę! Gościem specjalnym wydarzenia będzie Adam Kszczot

11.10.2016

Już tylko kilka dni pozostało do największej imprezy biegowej w Żorach. 16 października lawina zawodników i zawodniczek pobiegnie ulicami miasta.

Osiem lat temu w 2008 roku w pierwszym biegu ulicznym wystartowało 375 osób. Na przestrzeni lat październikowy bieg uliczny organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stał się ogromnym świętem biegaczy i jest teraz jednym z największych imprez biegowych w naszym województwie. W ubiegłorocznej edycji wystartowało aż 1742 osoby. Ile nas będzie w tym roku? Może padnie kolejny rekord frekwencji? Do „Biegu głównego” wymogi związane z rejestracją i opłatą internetową wypełniło 878 osób. Organizator dysponuje jeszcze tylko 22 pakietami startowymi, które będzie można jeszcze wykupić w dniu zawodów w sekretariacie czynnym od godz. 8.00.

Start biegu głównego przewidziano na godz. 12.00. Dla nieco mniej wytrawnych biegaczy jak co roku przygotowano krótszy dystans 2,5 km w „Biegu po zdrowie”. W tym roku zapisy indywidualne do tego krótszego biegu dokonywane będą tylko w dniu zawodów. Sekretariat czynny będzie od 8.00 do godz.10.00. Udział w tym biegu jest bezpłatny a organizatorzy przygotowani są na wydanie 950 numerów startowych.

Ze względu na ogromną ilość uczestników tego biegu prosimy o wcześniejsze wypełnienie odpowiedniego dokumentu zgłoszenia dostępnego na stronie organizatora co ułatwi dokonanie zapisu w dniu imprezy.

Każdego roku znana osoba ze „świata sportu” pełni rolę gościa specjalnego biegu co w znaczny sposób podnosi rangę imprezy. Od dziś oficjalnie wiadomo że w najbliższą niedzielę naszym gościem będzie lekkoatleta, wybitny polski 800 metrowiec Adam Kszczot. Zawodnik ten może poszczycić się w swojej karierze kilkunastoma medalami Mistrzostw Świata i Europy na swoim koronnym dystansie. Jest między innymi: ubiegłorocznym wicemistrzem Świata z Pekinu, aktualnym mistrzem Europy z Amsterdamu czy półfinalistą IO z Rio. Honorowy patronat nad biegiem objęli Prezydent Miasta Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

Organizatorzy informują, że w związku z organizacją biegu nastąpią w mieście utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach od 10.45 do 13.30 zgodnie z mapką biegu. Zachęcamy już do odwiedzenia strony internetowej biegu http://bieguliczny.zory.pl/ a w niedzielę do aktywnego udziału w imprezie.

info. MOSiRAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"