Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Wakacje z karate

25.08.2016

Dla większości z nas wakacje to okres błogiej laby, wypoczynku, relaksu. Nie jednak dla żorskich karateków z „Shoguna”, którzy wakacje spędzają na sportowo.

W dniach 3 do 15 sierpnia uczestniczyli w dorocznym, organizowanym przez Klub Sztuk Walki SHOGUN ŻORY, obozie letnim. Tym razem był on w Kołobrzegu, a bazą wypadową był Ośrodek Kolonijny Bosman. Do dyspozycji obozowiczów była sala gimnastyczna, siłownia, kompleks boisk, świetlice, stoły do tenisa, bilarda, piłkarzyków, salka na dyskoteki i plaża znajdująca się tuż za ogrodzeniem ośrodka.

W obozie pod czujnym okiem Kierownika obozu, sensei Dariusza Kudyka, uczestniczyli zarówno najmłodsi jak i dorośli karatecy. Każdy dzień rozpoczynał się od kilkukilometrowego porannego biegu brzegiem morza, resztę dnia wypełniały treningi karate (w większości na plaży), kąpiele w morzu, piesze wycieczki, gry i zabawy. Karatecy wzięli udział w rejsie łodzią wikingów, zwiedzili Skansen Morski, Muzeum Oręża Polskiego, kołobrzeska starówkę, przeszli chrzest obozowy.

Dla prezesa żorskiego Shoguna, sensei Darka, nie był to jedyny obóz w trakcie tegorocznych wakacji. W lipcu uczestniczył on bowiem wspólnie z 280 zawodnikami i trenerami z Europy w międzynarodowym obozie karate kyokushin w Krakowie, w trakcie którego przed międzynarodową komisją zdał egzamin na kolejny stopień mistrzowski - 2 dan.

Z naszymi karatekami będzie można spotkać się już w najbliższą niedzielę 28 sierpnia w trakcie jubileuszowego Pikniku Sportowego organizowanego przez Mosir Żory na terenie Parku Cegielnia. Ok. godz.15:00 pojawią się na scenie z krótkim pokazem, a od 16:00-18:00 prowadzić będą zajęcia i zabawy dla dzieci i nie tylko.

info. T.G.

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"