Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 maja 2024 r.  Imieniny: Augustyna, Jana, Juliana

W Żorach odbędzie się Międzynarodowy Kongres Energetyczno-Spawalniczy

30.01.2024

Przemiany energetyczne we współczesnym świecie oraz wyzwania, przed którymi staje branża spawalnicza będą tematem przewodnim I Międzynarodowego Kongresu Energetyczno-Spawalniczego, który 16-17 lutego br. odbędzie się w Żorach. Organizatorami wydarzenia są firmy Stalremont Sp. z o.o. i Spark Welding oraz Międzynarodowy Kongres Energetyczno-Spawalniczy Sp. z o.o. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha.

 –  Międzynarodowy Kongres Energetyczno-Spawalniczy z pewnością stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branżowym. Ten prestiżowy kongres zebrał wspaniałą grupę ekspertów, inżynierów, naukowców oraz przedsiębiorców z całej Polski, a także innych państw Europy środkowo-wschodniej i nie tylko, którzy wspólnie będą dzielić się wiedzą, doświadczeniami i nowatorskimi rozwiązaniami w dziedzinie energetyki i spawalnictwa – mówi pomysłodawca kongresu Norbert Różycki, Prezes Zarządu Stalremont Sp. z o.o.

Organizatorzy zapowiadają szeroki zakres tematyczny, skupiając się na wyzwaniach podczas budowy nowych obiektów i modernizacji starych obiektów energetycznych, ale także na najnowszych technologiach, nowoczesnych i innowacyjnych metodach spawania, sposobach pozyskiwania dotacji unijnych, aktualnych programach unijnych oraz wyzwaniach związanych z transformacją energetyczną. Ponadto kongres będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Organizatorzy przewidują obecność ponad 200 przedstawicieli różnych firm i instytucji z całej Polski i innych państw związanych z branżą energetyczną i spawalniczą. Ten wyjątkowy event prowadzony przez czołowych ekspertów w branży nie tylko podkreśli znaczenie współpracy międzynarodowej w dziedzinie energetyki i spawalnictwa, ale także zainspiruje uczestników do dalszego rozwoju i innowacji w tych dynamicznie rozwijających się sektorach gospodarki.

Kongres MKES odbędzie się 16-17 lutego w sali bankietowej Arkadia w Żorach. Więcej informacji na stronie internetowej mkes.pl.

HARMONOGRAM MKES 2024

Dzień 1 (16.02)

Uroczyste otwarcie

I Panel tematyczny – Spawalnictwo i jego rozwój

II Panel tematyczny – Transformacja energetyczna z wykorzystaniem środków zewnętrznych

III Panel tematyczny – Budowa i obsługa elektrowni konwencjonalnych i niekonwencjonalnych oraz obiektów przesyłowych dla surowców/paliw energetycznych

IV Panel tematyczny – Perspektywa rozwoju technologii wodorowych i jądrowych w Polsce

Dzień 2 (17.02)

V Panel tematyczny – Księgowość w projektach energetycznych i szkolenia branżowe na rzecz sprawiedliwej transformacji

VI Panel tematyczny – Narzędzia wspomagające transformację energetyczną

Podsumowanie Kongresu

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"