Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

W ulicznej galerii przy policji o tolerancji

14.06.2024

Równość, tolerancja i wizja problemów dotyczących codzienności to przewodni motyw galerii, która zagościła na ogrodzeniu żorskiej Policji. Wzdłuż ul. Boryńskiej pojawiły się hasła i obrazy ilustrujące temat równości na wielu płaszczyznach życia. Jednym z głównych celów projektu jest przeciwdziałanie dyskryminacji i uwrażliwienie na problemy społeczne.

11 czerwca obyło się uroczyste otwarcie wystawy ulicznej pn. „Pokolenie końca świata”. Do nietypowej inicjatywy żorskiej Policji i Urzędu Miasta Żory włączyli się uczniowie szkoły specjalnej, Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera, a także wychowankowie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i podopieczni Centrum Integracji Społecznej w Żorach.


Motywem przewodnim jest tolerancja ujęta wielopłaszczyznowo, widziana oczami uczniów i uczestników warsztatów. Uczniowie zwrócili także uwagę na bariery, ograniczenia, którym z pewnością należy się przeciwstawiać. Ściany ogrodzenia pokryły piękne prace, którym towarzyszą cytaty nawiązujące do tematu przewodniego projektu..

W imieniu swoim i autorów serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ulicznej galerii podczas codziennych spacerów po mieście.

Źródło: tekst i zdj. KMP Żory

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"