Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 29 lutego 2024 r.  Imieniny: Lutosława, Romana

W niedzielę startuje VIII Żorski Bieg Uliczny! Będą utrudnienia w ruchu

07.10.2015
W niedzielę startuje VIII Żorski Bieg Uliczny! Będą utrudnienia w ruchu

Bieganie to sport, który cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Podobnie jest z największą żorską imprezą biegową, czyli Żorskim Biegiem Ulicznym, w którym z rok na rok startuje coraz więcej zawodników. Ósma edycja biegu już w najbliższą niedzielę!

Żorski Bieg Uliczny to największe biegowe wydarzenie roku w naszym mieście, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła na start aż 1750 biegaczy! Organizatorzy imprezy, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach liczą, że w tym roku uda się jeszcze poprawić ten wynik. Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż już na tydzień przed imprezą wykorzystano limit miejsc w zapisach internetowych. Teraz zapisać się do udziału w biegu będzie można tylko w dniu imprezy. Biuro zawodów będzie otwarte od godziny 8:00.

VIII Żorski Bieg Uliczny to impreza zarówno dla tych, którzy bieganie traktują jako hobby, jak i dla regularnie startujących w zawodach. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w niedzielę 11 października będzie składała się z „Biegu po zdrowie” na dystansie 2 km, który rozpocznie się o godzinie 11:00 oraz „Biegu głównego” na liczącej 10 km trasie po ulicach Żor. Uczestnicy tego biegu wystartują o godzinie 12:00. Start i meta przy hali MOSiR przy ul. Folwareckiej. W imprezie wezmą udział m.in. niezwykle utalentowana żorska sprinterka – Ewa Swoboda oraz Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów. Gościem specjalnym będzie zaś piłkarz ręczny i medalista mistrzostw świata Artur Siódmiak!

Uwaga kierowcy!

W związku z organizacją VIII Żorskiego Biegu Ulicznego w niedzielę 11 października w godzinach od 11:00 – 14:00 na terenie miasta obowiązywały będą ograniczenie w ruchu drogowym. Utrudnienia będą występowały na ulicach, na których wytyczona trasę biegu. Dokładną trasę prezentujemy poniżej.


Utrudnienia w ruchu w związku z Biegiem Ulicznym

Już w najbliższą niedzielę ulicami naszego miasta przebiegną zawodnicy startujący w VIII Żorskim Biegu Ulicznym. W związku z tym kierowcy poruszający się po naszym mieście muszą liczyć się z utrudnieniami.

W niedzielę 11 października w godzinach od 11:00 – 14:00 będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu drogowego. Obejmie ona zamknięcie poniższych dróg:
- ul. Wodzisławska – na odcinku od ronda Francuskiego do ul. Miłej.
- Al. Niepodległości – odcinek pomiędzy rondem Francuskim, a ul. Górne Przedmieście.
- Al. Wojska Polskiego – odcinek od ul. Męczenników Oświęcimskich
do ul. Kłapczyka.
- ul. Męczenników Oświęcimskich – odcinek od ul. Ogrodowej do Al. Wojska Polskiego.
- ul. Miła – na całej długości.
- ul. Kłapczyka – odcinek od ul. Kraszewskiego do ul. Folwareckiej.
- ul. 3 Maja – odcinek od Al. Wojska Polskiego do ul. Kraszewskiego.
- ul. Folwarecka – odcinek od ul. Wodzisławskiej do ul. Kłapczyka.
- ul. Ogrodowa – odcinek od ul. Górne Przedmieście do ul. Kościuszki.
- ul. Kościuszki – odcinek od ul. Ogrodowej do ul. Rynek.
- ul. Moniuszki – na całej długości.
- ul. Górne Przedmieście – na całej długości.

Na czas zamknięcia dróg nie wprowadza się trasy objazdu dla ruchu drogowego, natomiast autobusy komunikacji miejskiej kursować będą według wyznaczonego objazdu. W czasie trwania utrudnień ruchem w najważniejszych punktach miasta kierowali będą  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

info. UM / MOSiR
Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"