Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

UKS Salmo Żory z tytułem wice-mistrza Polski, a Szymon Jaworski - Mistrza Polski Juniorów

11.03.2015
UKS Salmo Żory z tytułem wice-mistrza Polski, a Szymon Jaworski - Mistrza Polski Juniorów

Brakuje już komplementów dla zdolnej młodzieży z Gimnazjum nr 4 w Żorach. Tym razem relacje z pływackich zimowych Mistrzostw Polski 14-latków, które odbyły się w dniach 6-8. marca 2015r. w Olsztynie rozpoczniemy od sztafety chłopców - od 8. marca jest to srebrna drużyna. Zawodnicy w składzie Milbrant, Jaworski, Sadło, Uryga w konkurencji 4 x 100m stylem zmiennym wywalczyła tytuł wice-mistrza Polski.

Jest to ogromny sukces zawodników i trenera Krzysztofa Kretka.

Wybierając się na mistrzostwa każdy z nich cicho marzył aby dostać się do finałów, nikt jednak nie przypuszczał, że nasi zawodnicy będą walczyć jak równy z równym z takimi potęgami jak Galicja Kraków czy Buks Warszawa. Wyniki przeszły oczekiwania zawodników jak i trenera.

Szymon Jaworski to Mistrz Polski w konkurencji 100m stylem zmiennym z czasem 1:01,44, oraz brązowy medalista na dystansie 200m stylem dowolnym. W pozostałych konkurencjach Szymon występował w finałach A i zajmował wysokie miejsca - V miejsce w Polsce na dystansie 50m stylem dowolnym, V miejsce w Polsce na dystansie 100m stylem dowolnym i VII miejsce w Polsce w konkurencji 50m stylem motylkowym.

Kacper Milbrant to dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w konkurencjach 50m oraz 100m stylem grzbietowym. Kacper także w pozostałych konkurencjach występował w finałach A i zajmował następujące miejsca: IV miejsce w Polsce na dystansie 200m stylem zmiennym, V miejsce w Polsce na dystansie 200m stylem grzbietowym i VI miejsce w Polsce na dystansie 200m stylem motylkowy.

Agnieszka Tomasiak dwukrotnie zakwalifikowała się do finału A zajmując X miejsca w Polsce w konkurencjach 50m i 200m stylem motylkowym. Agnieszka raz występowała w finale B zajmując XV miejsce w Polsce na dystansie 100m stylem motylkowym.

Monika Wagner zaliczyła występ w finale A na dystansie 200m stylem motylkowym i zajęła VIII miejsce w Polsce.

Bartłomiej Uryga indywidualnie wystąpił trzykrotnie w finałach B zajmując odpowiednio – XIII miejsce w Polsce na dystansie 100m stylem klasycznym, XIV miejsce w Polsce, w konkurencji 200m stylem klasycznym, XVII miejsce w Polsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

Marcel Sadło wystąpił w finale B w następujący konkurencjach; XIII miejsce w Polsce na dystansie 200m stylem klasycznym, XV miejsce w Polsce w konkurencji 100m stylem klasycznym.

Wysokie miejsca zajmowały pozostałe sztafety chłopców, które występowały w niezmienionym składzie - Milbrant, Jaworski, Uryga, Sadło:

4 x 200m stylem dowolnym IV miejsce w Polsce,
4 x 100m stylem dowolnym VI miejsce w Polsce.

Sztafeta dziewczyn w zmiennych składach – Tomasiak, Wagner, Lużyna, Kałuża i Pichnar zajmowała następujące miejsca:

X miejsce w Polsce w konkurencji 4 x 200m stylem dowolnym,
XIII miejsce w Polsce w konkurencji 4 x 100m stylem zmiennym,
XV miejsce w Polsce na dystansie 4 x 100m stylem dowolnym.

W mistrzostwach udział również wzięli: Olaf Pajączkowski, Natan Piotrowski, Kacper Cielecki.

Zawodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy.

info. BM / GP

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"