Czwartek, 28 marca 2024 r.  Imieniny: Anieli, Jana

UKS Salmo Żory z tytułami mistrza i wicemistrza Polski

26.07.2016

Podczas letnich Mistrzostw Polski, które odbywały się w Lublinie od 15 do 17 lipca zawodnicy z rocznika 2001 spisali się na złoty i srebrny medal.

Sztafeta chłopców na dystansie 4 x 200m już w pierwszy dzień mistrzostw pokazała, że jest w wielkiej formie! Pływacy w składzie Szymon Jaworski, Olaf Pajączkowski, Natan Piotrowski oraz Kacper Milbrant zdobyli tytuł MISTRZA POLSKI. W drugim dniu mistrzostw sztafeta w niezmienionym składzie sięgnęła po tytuł WICEMISTRZA POLSKI na dystansie 4 x 100m stylem dowolnym. Na zakończenie nasza drużyna po zaciętym boju zajęła wysokie 4 miejsce w Polsce na dystansie 4 x 100 stylem zmiennym w składzie: Jaworski, Uryga, Milbrant, Piotrowski.

Zawodnicy trenera Krzysztofa Kretka bardzo dobrze zaprezentowali się indywidualnie. Najlepiej spisali Szymon Jaworski oraz Kacper Milbrant. Szymon pięciokrotnie występował w finałach A, zdobył tytuł wicemistrza Polski na dystansie 200m stylem zmiennym oraz plasował się na następujących miejscach: V, VI, VII,VIII (odpowiednio: 50 grzbiet, 100 dowolny, 50 dowolny, 100 motyl). Kacper Milbrant zajął VI miejsce w Polsce na dystansie 400m stylem zmiennym, był także w finale B na 100m stylem motylkowym, ale został wycofany dla dobra sztafety.

Agnieszka Tomasiak zameldowała się w finałach B zajmując odpowiednio XVIII m na 50m stylem motylkowym oraz XX m na 200m stylem motylkowym. Bartek Uryga także zameldował się w finałach B w konkurencjach 50m stylem klasycznym zajmując XX miejsce i na 100m stylem klasycznym uplasował się na XX miejscu.

Ostatnim finalistom był Natan Piotrowski, który zajął XIX miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym.

Pozostali zawodnicy z rocznika 2001, którzy brali udział w zawodach to: Alicja Lużyna, Monika Wagner, Kacper Cielecki i Olaf Pajączkowski - wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.

Tydzień wcześniej w Olsztynie (8-10.07.2016) odbyły się letnie Mistrzostwa Polski zawodników 14-letnich. Nasz klub oraz Miasto Żory reprezentowali: Izabela Kusak i Piotr Ździebło.

Bardzo dobrze zaprezentował się Piotrek, który dostał się do finału A w konkurencji 200m stylem zmiennym, a także wystąpił w finale B i zajął XIII miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym. Iza we wszystkich swoich startach pobiła swoje rekordy życiowe.

Zawodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy.