Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

UKS Salmo Żory Mistrzem Polski!

11.03.2016

Niemożliwe stało się możliwe! Zawodnicy pływackiego klubu UKS Salmo Żory spisali się na medal i to niejeden! Podczas zimowych Mistrzostw Polski 15-latków w Gorzowie Wielkopolskim, podopieczni trenera Krzysztofa Kretka zaskoczyli wszystkich!

Piątek 4 marca w godzinach wieczornych na start zgłasza się sztafeta chłopców UKS Salmo Żory na dystansie 4x200m stylem dowolnym. Pierwszy startuje Szymon Jaworski, wyprowadza sztafetę na prowadzenia, po nim do boju wkraczają Bartłomiej Uryga i Olaf Pajączkowski, zawodnicy ci osiągają niesamowite czasy! Sztafeta znajduje się na IV miejscu, jako ostatni do walki wkracza Kacper Milbrant po kapitalnej walce z kapitalnym czasem przyprowadza sztafetę na II miejsce. Mamy pierwszy tytuł Wice-Mistrza Polski!!! Od tego dnia ludzie zaczynają pytać -skąd jesteście? Gdzie leżą Żory? Inne zespoły zaczynają się z nami liczyć...

Sobota 5 marca 2016 roku to jest i będzie historyczna data dla klubu UKS Salmo Żory. Sztafeta chłopców 4x100m stylem dowolnym. Zawodnicy skupieni do granic możliwości stają do boju z potęgami pływania w kraju, ale nie spuszczają głów. Tak jak dzień wcześniej sztafetę otwiera Jaworski, następnie Uryga, Pajączkowski i na koniec Milbrant. Po 3 minutach i 37 sekundach pływacy UKS Salmo Żory zostają MISTRZAMI POLSKI- niemożliwe staje się możliwe!

Niedziela 6 marca, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Trener i zawodnicy chcą więcej, rodzice zacierają ręce. Sztafeta w niezmienionym składzie: Milbrant, Uryga, Jaworski i Pajączkowski stają do boju w konkurencji 4x100m stylem zmiennym. Po ciężkiej walce zdobyli kolejny tytuł Wice-Mistrza Polski ulegając jedynie Galicji Kraków o dziewiętnaście setnych sekundy. Ogólnie nasz klub zajął 6 miejsce w kraju na 147 klubów biorących udział w mistrzostwach.

Nic dodać nic ująć...to był wspaniały weekend, emocje bezcenne!

Zawodnicy odnieśli także sukcesy w konkurencjach indywidualnych:

Szymon Jaworski zdobył indywidualnie trzy tytuły Wice-Mistrza Polski w następujących konkurencjach: 100m styl zmienny, 100m styl dowolny, 50m styl motylkowy oraz brązowy medal w konkurencji 100m stylem motylkowym. Jego postawa przyczyniła się także do sukcesów sztafet.

Kacper Milbrant plasował się na wysokich miejscach w pierwszej dziesiątce w kraju. W konkurencji 50m stylem grzbietowym zajął miejsce 7, na dystansie 200m stylem motylkowym uplasował się na 8 miejscu a na 200m stylem grzbietowym był na 9 miejscu. Wyraźnie zawodnik ten ,na te mistrzostwa nastawił się na walkę sztafetową.

Bartłomiej Uryga poprawił swoje rekordy życiowe, a w silnie obsadzonych konkurencjach zajmował wysokie XI miejsca w kraju na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym.

Marcel Sadło wystąpił w finale B w konkurencji 100m stylem klasycznym i zajął miejsce XVI.

Monika Wagner uplasowała się na XIV miejscu na dystansie 200m stylem motylkowym.

Agnieszka Tomasiak również wystąpiła w finale B w konkurencji 100m stylem motylkowym i zajęła miejsce XVI

Dziękujemy władzą Miasta Żory za wsparcie, dziękujemy naszym przyjaciołom Spedycji Pawbud, Restauracji Artus, Firmom Atlas Tours, Ubezpieczenia-Premium, SerwerSms.pl, oraz spółce Nowe Miasto za okazaną pomoc, za to, że nie pozostaliście obojętni na nasze prośby. Kłaniamy się w pas i odwdzięczamy tak pięknymi sukcesami!