Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

UKS Czwórka Żory. Specjaliści od rekordów

16.01.2014

Doskonałą formę zaprezentowali lekkoatleci Klubu UKS Czwórka Żory na Halowych Mistrzostwach Śląska seniorów, juniorów i młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Dorobek młodych sportowców to 6 medali, rekord Polski i 10 rekordów życiowych.

Najszybsza Europejka Mistrzostw Świata Juniorów z Doniecka – Ewa Swoboda nie dała szans swoim rywalkom - zdobyła złoty medal w biegu na 200m i z wynikiem 24,55s – wyrównała 10-letni rekord Polski juniorek młodszych na tym dystansie. Drugim Mistrzem Śląska został Paweł Dzida (uczeń klasy lekkoatletycznej G4) , który również okazał się bezkonkurencyjny ale w biegu na 300m, ustanawiając rekord życiowy i najlepszy tegoroczny wynik w Polsce w kategorii młodzików – 37,76s. Ubiegłoroczny srebrny medalista MŚ – Patryk Brząkalik, w tym roku okazał się najszybszym seniorem na dystansie 600m zdobywając złoty medal i halowy rekord życiowy 1:23,79. Wicemistrzem Śląska juniorów został Grzegorz Biernat, który dystans 300m przebiegł w czasie rekordu życiowego i drugiego wyniku w Polsce w kategorii juniorów młodszych – 35,86s. Rewelacyjną formą zabłysnął czternastolatek - Mateusz Gałuszka, który w biegu na 1000m zdobył tytuł Wicemistrza Śląska młodzików, ustanawiając rekord życiowy na tym dystansie - 2:52,00. Wielokrotna medalistka biegów przełajowych Hanna Szczypka w biegu juniorek na 600m zdobyła brązowy medal. Rekordy życiowe i czwarte miejsca zajęli: Alicja Sicińska w biegu na 2000m, Mateusz Lipka (200m). Bardzo udany debiut na tak dużej imprezie zanotowali najmłodsi zawodnicy UKS Czwórka Żory, legitymujący się 4-miesięcznym stażem treningowym: w biegu na 600m młodziczek rekordy życiowe ustanowiły: Julia Han (1:47,51) i Marta Łyp (1:50,33). Bartek Wachowicz w biegu na 1000m – 3:12,38. Niestety, z powodu kontuzji nie mogli bronić swoich tytułów – Mistrz Śląska seniorów z halowych i letnich Mistrzostw – 400-metrowiec Marek Kos oraz medalista MŚ – Kamil Poloczek.