Środa, 24 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Grzegorza, Horacego

UKS Czwórka w Ostrawie. Sukcesy w zawodach halowych

22.01.2016

16 stycznia  zawodnicy  Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory brali udział  w międzynarodowych zawodach halowych które odbyły się w Ostrawie. Startowało 13 lekkoatletów „Czwórki”, którzy uzyskali sporo bardzo dobrych wyników.

Grzegorz Biernat z wynikiem 49,60 zajął I miejsce w biegu na 400m. Paweł Dzida uzyskał najlepszy wynik w kategorii juniorów młodszych w biegu na 60m – 7,17s. Julia Han zajęła III miejsce w biegu na 800m ( 2:22,80) w kategorii juniorek młodszych. Martyna Ziebura była trzecia w biegu na 60m . Trzecie miejsce zajęła również Nina Kadela w biegu na 400m. Swoje rekordy życiowe w biegu na 400m ustanowiły również  Marta Kałmuk, Marta Gawełek i Paulina Wilczek oraz w biegu na 60 m – Magda Kaźmierczak i Zuzia Wyppich.

Dobre wyniki uzyskali również 800- metrowcy:  Mateusz Śliwa , Ariel Szymczak oraz Wojtek Jabłoński – który od pół roku reprezentuje barwy UKS Czwórka Żory . Wojtek jest zawodnikiem niesłyszącym i w tym sezonie halowym jego najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Europy dla niesłyszących, które odbędą się w Toruniu.

Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.

Następne zawody już 24 stycznia w Brzeszczach. Będzie to 1 dzień Halowych  Mistrzostw Śląska juniorów i seniorów w biegach sprinterskich i skokach. II część  – w biegach okrężnych odbędzie się 30 stycznia w Ostrawie.