Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 22 lutego 2024 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty

Udany początek sezonu karateków z ,,Shoguna''

14.10.2016

Żorscy karatecy z Klubu Sztuk Walki Shogun Żory pomyślnie rozpoczęli sezon, z pierwszego startu przywieźli srebro i pięć brązów. W sobotę 1 października odbył się Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin.  W turnieju uczestniczyło 251 zawodników z 36 klubów z Polski oraz zawodnicy z Rosji, Czech i Irlandii.

W turnieju wystartowała 6 osobowa reprezentacja żorskiego klubu, kierowana przez sensei Dariusza Kudyka ( 2 dan) zdobywając w sumie 6 medali:

- Mateusz Gaś - brązowy medal w kategorii kumite juniorzy +75kg,

- Jakub Solak – srebrny medal w kategorii kumite młodzicy +65kg,

- Bartosz Sułowicz – brązowy medal w kategorii kumite młodzicy -65kg,

- Miłosz Myszkowski - brązowy medal w kategorii kumite młodzicy -55kg,

- Szymon Kieczka - brązowy medal w kategorii kumite młodzicy -55kg i brązowy medal w kategorii kata młodzicy.

Klub reprezentował jeszcze Tobiasz Kocik kategorii kata chłopcy 8-9 lat. Sensei Dariusz Kudyk pełnił także rolę jednego z sędziów turnieju.

Udany pierwszy start żorskich karateków w tym sezonie oraz sukcesy na turniejach w pierwszej połowie roku zaowocowały zaproszeniem przez Polski Związek Karate 4 zawodników na zgrupowanie Kadry Narodowej oraz do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie w Holandii. Dwóje młodych żorzan zakwalifikowało się również na Mistrzostwa Świata do lat 17, które odbędą się w grudniu br. w Warnie w Bułgarii. Trzymamy za nich kciuki.

Wszystkich, którzy chcieli by rozpocząć przygodę z karate kyokushin sensei Dariusz Kudyk (tel.697567259) zaprasza na zajęcia odbywające się we wtorki, środy i czwartki w ZSBI (budowlanka) przy ul. Rybnickiej 5. Zajęcia współfinansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub” (rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży) finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 Szczegóły na www.karate-zory.pl lub shogun-zory.pl

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"