Piątek, 19 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Adolfa, Leona

Trzy mistrzostwa żorskich lekkoatletów

07.06.2010

Cztery medale - w tym trzy złote, zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory podczas odbywających się w weekend w Częstochowie - Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 60 klubów województwa Śląskiego i Opolskiego.

Złoty medal w skoku w dal zdobył Krzysztof Szymoszek (rocznik 94). Aktualny Mistrz Polski i rekordzista Śląska zwyciężył z wynikiem 7,02 m, osiągając ponad pół metra przewagi nad drugim zawodnikiem w konkursie.

Drugie Mistrzostwo wywalczył Mariusz Kubiak - w biegu na 800m , pobił swój rekord życiowy - osiągając wynik 1,57,90. Mariusz to srebrny medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw z 2009 roku oraz aktualny Halowy Mistrz Śląska juniorów.

Trzeci złoty medal w biegu na 3000 m - z wynikiem 10,58,00 s - zdobyła Izabela Lubszczyk - Iza to wielokrotna medalistka Mistrzostw w biegach średnich i aktualna Mistrzyni Śląska w biegach przełajowych.

Alicja Sicińska (rocznik 94) po raz kolejny potwierdziła, że należy do czołówki zawodniczek Śląska w biegu na 800 m i na tym dystansie zdobyła srebrny medal. Patryk Brząkalik (rocznik 94) nie zdołał zdobyć medalu. W biegu na 800 m zajął pechowe 4. miejsce. Jednak ten start należy zaliczyć do udanych, ponieważ Patryk pokonał barierę 2 minut i uzyskał rekord życiowy 1,59,50.

Za tydzień lekkoatleci "Czwórki" biorą udział w Mityngu kwalifikacyjnym w Sosnowcu, a 20 czerwca najmłodsi zawodnicy Klubu - młodziki (rocznik 1995/96) będą walczyć o medale Mistrzostwach Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w Chorzowie. info: UKS (ok)