Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

Tradycyjnie i sportowo

13.05.2009
Tradycyjnie i sportowo

W poniedziałek rozpoczął się ostatni, czwarty tydzień projektu "Sport i tradycje nie znają granic" realizowanego przez Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Żorach oraz Zakladni Skola Detska z Ostravy-Poruby w Czechach.

Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013. Jego wartość to ponad 18 tys. euro po stronie polskiej. Koordynatorem projektu jest dyrektor G-2 Jacek Świerkocki, a organizatorem przedsięwzięć sportowych nauczyciel wychowania fizycznego - Krzysztof Murach. W ramach realizacji projektu odbyły się cztery tygodniowe wizyty partnerskie - w Ostravie-Porubie, tydzień lekkoatletyczny oraz tradycji wielkanocnych, a w Żorach - tydzień tradycji bożonarodzeniowych i ostatni - tydzień gier zespołowych.

 


Od poniedziałku do czwartku w Hali Sportowej w Żorach uczniowie partnerskich szkół rywalizują w grach zespołowych (piłka nożna, piłka ręczna, piłka koszykowa i piłka siatkowa). Codziennie rozgrywane są mecze między szkołami, odbyło się również szkolenie piłki siatkowej dla czeskich uczniów, prowadzone przez polskich trenerów. Dodatkowo Czesi wzięli udział w obchodach Święta Ogniowego w Żorach, korzystają z basenu, a w wolnych chwilach zwiedzają nasze miasto. Dziś w ośrodku MOSiR odbędzie się ognisko, a jutro dyskoteka w Sali gimnastycznej G-2 - „Disco Polo Live” z atrakcjami.

 


W piątek o godz. 10.30 w sali gimnastycznej G-2 odbędzie się konferencja podsumowująca roczny projekt z udziałem władz Żor, Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Rybniku oraz Sekretariatu Euroregionu Silesia w Raciborzu. info: G-2 (ok)

 

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"