Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 09 grudnia 2022 r.  Imieniny: Leokadii, Wiesława

Tomasz Raczek gościem Biblioteki w Żorach

09.11.2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na spotkanie „(Nie)bezpieczne związki filmu i literatury”, które odbędzie się 22 listopada o godz. 19:00. Gościem spotkania jest filmoznawca Tomasz Raczek

Będzie to okazja do przypomnienia najlepszych i najgorszych tytułów filmów zrealizowanych na podstawie książek. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, co wpływa na sukces, w jaki sposób filmy wpływają na odbiór dzieła literackiego i jak kształtują nasze gusty. Spotkanie poprowadzi dr Anna Marchewka.

Biblioteka organizuje również konkurs dla młodzieży szkolnej polegający na przygotowaniu zwiastuna filmowej adaptacji książki polskiego autora z wykorzystaniem dowolnej techniki animacyjnej i filmowej. Ocenie będzie podlegać pomysł oddający ducha książki oraz możliwość promocji literackiego pierwowzoru.

Materiały konkursowe w formie pliku filmowego lub odnośnik do dysku internetowego należy przesłać na adres mailowy: konkursbibliotekazory@gmail.com do 28 listopada 2022 r. wraz z Kartą zgłoszeniową. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie https://mbpzory.pl/n,konkurs-na-zwiastun. Rozstrzygnięcie nastąpi 30 listopada 2022 roku.

Spotkanie i konkurs organizowane są w ramach projektu „Książka była lepsza?”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Info. MBP

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2022 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"