Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 19 maja 2024 r.  Imieniny: Kryspina, Piotra

To jeszcze nie koniec

24.06.2011
To jeszcze nie koniec

W miniony weekend piłkarze MKS Żory - uczniowie klas sportowych Zespołu Szkół nr 6 im. Polskich Olimpijczyków na os. Pawlikowskiego, zakończyli rozgrywki Mistrzowskie Podokręgu Rybnik. To jednak nie koniec sezonu - cztery drużyny wyjadą 27 czerwca na Międzynarodowy Festiwal Piłki Nożnej do Gryfina.

Jaki był ten sezon? Z pewnością udany. Od sierpnia ubiegłego roku do czerwca bieżącego roku sześć drużyn (z czego cztery stanowią uczniowie klas sportowych) brało udział jako MKS Żory w rozgrywkach Mistrzowskich Podokręgu Rybnik. Oprócz tego uczestniczyli oni w licznych turniejach i zawodach na szczeblu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.
Wyniki poszczególnych drużyn przedstawiają się następująco:
Trampkarze starsi rocznik 1997 (I klasa sportowa Gimnazjum nr 6) pod opieką trenera Tomasza Sobika zajęli III miejsce.
Trampkarze młodsi rocznik 1998 (VI klasa sportowa Szkoły Podstawowej nr 13) pod opieką trenera Mieczysława Jakubowskiego zajęli III miejsce.
Trampkarze młodsi rocznik 1999 (V klasa sportowa Szkoły Podstawowej nr 13) pod opieką trenera Adama Hermana zajęli IV miejsce.
Trampkarze młodsi rocznik 2000 (IV klasa sportowa Szkoły Podstawowej nr 13) pod opieką trenera Łukasza Kusia zajęli III miejsce.
Trampkarze młodsi rocznik 2001 (od września 2011 r. IV klasa Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szkoły Podstawowej nr 13) pod opieką trenera Grzegorza Dworoka zajęli II miejsce.
Trampkarze młodsi rocznik 2002 pod opieką trenera Damiana Siedloka zajęli IV miejsce.

Do sukcesów w turniejach zaliczyć można na pewno I miejsce trampkarzy młodszych rocznika 2000 w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej SADIDA CUP 2011, który odbył się w czasie ferii zimowych w Szczytnie. W maju drużyna reprezentująca MKS SP-13 Żory pod opieką trenera Łukasza Kusia wzięła udział w Mistrzostwach Polski dzieci do lat 11 – XVI edycji turnieju o Puchar Marka Wielgusa. W gronie 12 rywalizujących ze sobą drużyn w Rybniku zespół zajął III miejsce. Ta sama drużyna w czerwcu wystąpiła w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w miejscowości Stara Bela w Czechach, zajmując w nim II miejsce.
Do sukcesu można też zaliczyć XIII miejsce w województwie w Śląskiej Lidze Orlików Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców klas VI Szkół Podstawowych. Drużyna prowadzona przez Mieczysława Jakubowskiego złożona z uczniów VI klasy sportowej SP-13 po pewnym zwycięstwie w turnieju miejskim i zwycięstwie w etapie rejonowym, zajęła IV miejsce w półfinale wojewódzkim, co klasyfikuje ją na XIII miejscu tej ligi. Zespół ten również zajął V miejsce w gronie 16 drużyn podczas Turnieju w Szczytnie.
Dobrze radzili sobie także trampkarze rocznika 2001 prowadzeni przez Grzegorza Dworoka, którzy jako debiutanci we wspomnianych już rozgrywkach Mistrzowskich Podokręgu Rybnik zajęli II miejsce w swojej grupie oraz jako drużyna MKS SP-13 Żory (od września uczniowie IV klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego SP-13) uczestniczyli w Mistrzostwach Polski dzieci do lat 10 - XI edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” zajmując w stawce 15 drużyn na Turnieju w Rybniku II miejsce, przegrywając pechowo pierwsze miejsce z Jastrzębiem o jedną strzeloną bramkę mniej!
Od czerwca nasi zawodnicy mogą już trenować, a także rozgrywać swoje mecze na nowo powstałym pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ZS-6, na którym też rozpoczną nowy sezon piłkarski 2011/2012. 17 – 20 sierpnia wystartują jako gospodarze w organizowanym przez MKS Żory i Zespół Szkół nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej im. Darka Budnioka. Udział drużyn MKS Żory w rozgrywkach był dofinansowany z budżetu Miasta Żory. Info: MKS Żory

 

Trampkarze 1997

 

Trampkarze 1998

 

Trampkarze 1999

 

Trampkarze 2000

 

Trampkarze 2001

 

Trampkarze 2002


Komentarze:
~fan (2011-06-26 22:08:14)

brawo, młodzi rosną w siłę i nareszcie mają gdzie trenować i grać


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"