Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 30 listopada 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Konstantyna

Szymoszek mistrzem Polski

28.09.2009
Szymoszek mistrzem Polski

Krzysztof Szymoszek - zawodnik Klubu UKS Czwórka Żory, zdobył złoty medal w skoku w dal na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w sobotę i niedzielę w Zamościu.

Krzysztof uzyskał wynik 6,84m i potwierdził, że w tym roku tytuł Mistrza Polski młodzików w skoku w dal należy się właśnie jemu. Sezon lekkoatletyczny 2009, rozpoczął w styczniu od zdobycia Mistrzostwa Śląska i uzyskania rekordu Śląska młodzików na hali – 6,27 m. W sezonie letnim ze startu na start poprawiał swoje rekordy życiowe i zdobywał medale - w czerwcu wygrał Ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne - Samsung Athletic Cup 2009 w Warszawie, potem Mistrzostwa Śląska Młodzików w Chorzowie.

 


Drugą część sezonu lekkoatletycznego rozpoczął w sierpniu - poprawiając rekord Śląska młodzików z 1976 roku - uzyskał wynik 6,97 m. Potem złoty medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce w Częstochowie i awans do Mistrzostw Polski. W Zamościu Krzysiek był faworytem i nie zawiódł - zdobycie Mistrzostwa Polski Młodzików - to jego największy sukces  w tym roku .

 


Od poniedziałku zawodnik żorskiej " Czwórki " ma okres roztrenowania i odpoczynku, po długim, męczącym ale bardzo owocnym sezonie lekkoatletycznym. Około 20 października wznawia trening i przygotowania do sezonu halowego w styczniu - Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Polski, występując już w kategorii juniorów młodszych. Info: UKS „Czwórka” Żory (ok)

 


Komentarze:
~ewikal (2009-09-28 21:24:04)

BRAWO Krzysiu !!!


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"