Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Szkółka kolarska MOSiR: zapisy dziewcząt i chłopców: we wtorki o 15:30 w hali sportowej, również w wakacje

06.07.2017
Szkółka kolarska MOSiR:  zapisy dziewcząt i chłopców: we wtorki o 15:30 w hali sportowej, również w wakacje

Szkółka kolarska MOSiR Żory prowadzi od kilku lat szkolenie dzieci szkół podstawowych klas III - VI. Pierwszy znaczący sukces w sezonie, to zajęcie 6. miejsca przez Mikołaja Szulika w ogólnopolskim wyścigu klasycznym w Chrzątowicach. Również Wojciech Wojcieszyński przyjechał tu na metę w czołówce i zajął 15. miejsce.

Zajęcia są prowadzone dwa razy w tygodniu przez instruktora Dariusza Skupienia. Najlepsi zawodnicy uczestniczą w rywalizacji na wyścigach ogólnopolskich i wojewódzkich. Starty w sezonie 2017 nasi zawodnicy rozpoczęli w Ogólnopolskim otwarciu sezonu w Dzierżoniowie i Sobótce. Kolejnym startem były Puchar Polski w Zamościu.

Na początku maja wystartowaliśmy w Mistrzostwach Śląska Szkółek Kolarskich. W jeździe indywidualnej na czas, złoty medal wywalczył Mikołaj Szulik, natomiast Wojciech Wojcieszyński zajął 5. miejsce. W kryterium ulicznym w Rydułtowach, nasi zawodnicy wywalczyli 5. i 6. miejsce. Kolejnym etapem przygotowań był start w ogólnopolskim wyścigu etapowym "Szlakami Jury". Na zakończenie maja, nasi zawodnicy Szulik - Wojcieszyński w kategorii młodzików wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Śląska w jeździe parami na czas, natomiast w kategorii żaka, Marcinkowski - Niemiec zajęli 4. miejsce. W kryterium o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy, Oskar Marcinkowski zajął 8. miejsce, natomiast w młodzikach, 3. miejsce zajął Mikołaj Szulik, 4. miejsce - Wojciech Wojcieszyński. Czerwiec rozpoczęliśmy od startu w Mistrzostwach Międzywojewódzkich młodzików - w jeździe indywidualnej na czas, 5. miejsce zajął Wojcieszyński, a 8. był Szulik.

10 czerwca wystartowaliśmy w Mistrzostwach Śląska w jeździe indywidualnej na czas w Koziegłowach - w żakach, Oskar Marcinkowski wywalczył 10. miejsce, w młodzikach - 6. miejsce - Mikołaj Szulik, 7. - Wojciech Wojcieszyński. Dzień później w Pińczycach walczyliśmy w Mistrzostwach Śląska: w wyścigu ze startu wspólnego srebrny medal wywalczył Mikołaj Szulik, 7. miejsce - Wojciech Wojcieszyński, natomiast w żakach, Oskar Marcinkowski zajął wysokie 8. miejsce.

Podsumowaniem pracy w pierwszym półroczu sezonu 2017 był start naszych zawodników na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie.

W jeździe indywidualnej na czas wśród 70 najlepszych zawodników z całej Polski, Wojciech Wojcieszyński wywalczył 8. miejsce, a Mikołaj Szulik - 10. miejsce. 25 czerwca rozegrano w Raszkowie Mistrzostwa Polski, w wyścigu ze startu wspólnego, chłopcy pojechali bardzo dobry wyścig zajmując: Mikołaj Szulik - 8. miejsce, Wojciech Wojcieszyński - 20. miejsce.

Mikołaj Szulik i Wojciech Wojcieszyński po ukończeniu klasy VI zakończyli udział w Programie Narodowego Rozwoju Kolarstwa - Szkółek Kolarskich i będą kontunuować starty w wyścigach z licencją Klubu Kolarskiego Fuji Żory. Dzięki wysokim wynikom w zostali powołani do kadry śląska młodzików.

Życzymy wielu sukcesów w nowym sezonie.

Szkółka kolarska funkcjonuje w okresie wakacyjnym. Zapisy dziewcząt i chłopców: w każdy wtorek o godzinie 15:30, w Hali MOSiR. Zajęcia prowadzone są w Parku Cegielnia.