Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Szkoła Podstawowa Nr 15 Mistrzem Śląska

12.04.2013

W największym turnieju koszykówki w Polsce - Mistrzostwach Szkół Podstawowych ENERGA Basket Cup 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 15 w Żorach została Mistrzem Śląska. Wszyscy zawodnicy są uczniami klas mistrzostwa sportowego, otwieranych we współpracy z Klubem Sportowym Hawajskie Koszule.

Jest to niewątpliwy sukces młodych sportowców, gdyż jest to pierwsze mistrzostwo żorskiej szkoły od niepamiętnych czasów.

Zawody były rozgrywane w Sosnowcu - w finale udział wzięły oprócz żorskiej szkoły, SP 12 z Katowic , SP 1 z Zabrza oraz SP 2 z Czeladzi.

W pierwszym meczu rywalem "piętnastki" była szkoła z Czeladzi - od pierwszych minut żorzanie przejmują inicjatywę uzyskując kilkunastopunktową przewagę, wygrywając 59:16.

W drugim półfinale, Katowice wygrywają z Zabrzem i to one są rywalem "piętnastki" w wielkim finale.

Początek finału nieco nerwowy w wykonaniu żorzan, jednak z czasem SP-15 uzyskuje 10-punktową przewagę, która pozwala na kontrolowanie meczu. Ostatecznie drużyna z Żor wygrywa 53:42, zostając tym samym Mistrzem Śląska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został zawodnik z Żor, Łukasz Kania.

Trenerem żorskiej drużyny jest Ludwik Maciejewski.

Po zdobyciu Mistrzostwa Śląska – w połowie czerwca, uczniowie SP-15 udadzą się na Finały Mistrzostw Polski do Sopotu.

Chcielibyśmy podziękować Prezydentowi Miasta Żory, Panu Waldemarowi Sosze oraz Dyrektor SP-15 w Żorach, Pani Gabrieli Izydorskiej. To głównie dzięki ich pomocy i życzliwości, kilka lat temu Klub Sportowy Hawajskie Koszule mógł zostać prekursorem w tworzeniu klas mistrzostwa sportowego – bez nich ten sukces nie byłby możliwy. Dziękujemy.