Piątek, 29 marca 2024 r.  Imieniny: Cyryla, Wiktoryna

30.04.2013
Szacun...

MaxBud, Dżoga, KS Boguszowice bez straty punktu.

Tylko te trzy drużyny jak do tej pory nie straciły punktu w tegorocznych rozgrywkach. Co prawda, to dopiero początek, ale postawa tych drużyn zasługuje na szacunek.

W pierwszej lidze swoje pierwsze 3 punkty zdobył Marat, wygrywając z Old Stars 3:0. Wynik wydaje się być pewny i dość wysoki, ale nic bardziej mylnego. Marat swoje zwycięstwo przypieczętował dopiero pod koniec spotkania w efekcie odkrycia się Old Starsów, którzy od 50. minut przegrywali 1:0 i za wszelką cenę dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu.

Gładkie zwycięstwo odniósł Meksyk pokonując RKP 4:0. Również wysoko wygrał mistrz z poprzedniego sezonu. Już na początku meczu w 2. minucie bramkarz Rodbudu, wybijając piłkę trafia w plecy napastnika MaxBudu i mamy 1:0. Po chwili niepewna interwencja defensywy gości kończy się stratą drugiej bramki. Po 5. minutach meczu jest 2:0 dla MaxBudu. Gospodarze idą za ciosem i strzelają jeszcze trzy bramki i wynik brzmi już 5:0. Jedyna bramka dla gości pada po pięknym lobie. Wynik do przerwy 5:1. Po przerwie MaxBud ma kilka sytuacji do strzelenia bramki, ale ich nie wykorzystuje. W odpowiedzi napastnik Rodbudu zostaje sfaulowany w polu karnym gospodarzy i sędzia gwiżdże karnego. Bramkarz MaxBudu stanął na wysokości zadania i karnego obronił. To już całkowicie podcięło skrzydła gościom. Więcej bramek już w tym meczu nie padło.

Niespodzianka w derbach Żor. Drużyna FC Żory była zdecydowanym faworytem meczu z FC Baranowice. Jednak ambitnie grający gospodarze odprawili z kwitkiem faworyzowanych gości wygrywając 2:0. Było to pierwsze zwycięstwo Baranowic w tym sezonie. Niespodziewany lider dotychczasowych rozgrywek – drużyna Centrum nie sprostała doświadczonym zawodnikom Rymera ulegając im aż 5:2.

W drugiej lidze w grupie A nadal na czele Viking z dorobkiem 7 punktów, który gładko bo aż 6:1 wygrał z Iskrą Rowień. Jak widać „starzy wyjadacze” po reaktywacji drużyny dobrze sobie radzą. Tuż za nimi trzy drużyny z takim samym dorobkiem punktowym. Amanis wygrał 4:2 z Lubarem. Noster wygrał 3:0 z RowRybem, a Amator pokonał Ekipę 2:1. Czekamy na mecze tych drużyn pomiędzy sobą. Będzie ciekawie. W ostatnim meczu swoje pierwsze zwycięstwo odniosły Fidosy pokonując Habrovą 2:1. Porażka Habrovej zepchnęła ich na ostatnie miejsce w tabeli.

W drugiej lidze w grupie B zmiana lidera. Na czele KS Boguszowice - dzięki większej liczbie strzelonych bramek. Boguszowice w tej kolejce pokonały Dżonsonów 6:2. Tyle samo punktów ma Dżoga, która wygrała z Jejkowicami 2:1. Postawa tej drużyny musi budzić szacunek i uznanie. Iście hokejowym wynikiem zakończyły się derby Chwałowic. Górą FC Chwałowice, które wygrały z Solszybem 5:4. Podziałem punktów zakończył się mecz Continentala z Victorią. W ostatnim meczu Rybówka pokonała Sokoła 5:2.