Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jarosława, Marka

Sukcesy młodych pływaków

17.11.2009

Dziesięć medali – w tym pięć złotych, zdobyli w piątek, 13 listopada, zawodnicy UKS Salmo Żory, na Mistrzostwach Śląska w Pływaniu Dzieci 10-letnich, które odbyły się  w Woli.

Najlepszą zawodniczką okazała się Liliana Pająk, która trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium - na 100 m. st. klasycznym (2:34,32), 50 m. st. grzbietowym (0:41,50) i 100 m. st. zmiennym (1:29,39). Liliana startowała jeszcze w jednej konkurencji 200 m st. dowolnym i z czasem 2:57,40 zajęła II miejsce.

Indywidualnie pływacy naszego klubu stawali na podium jeszcze czterokrotnie. Krzysztof Adamczyk był drugi na dystansie 100 m. st. grzbietowym (1:31,72) i trzeci na 50 m. st. grzbietowym (0:42,70), Filip Mędrala uzyskał drugi czas w konkurencji 50 m. st. klasycznym (0:48,99), Marek Guła znalazł się na najniższym stopniu podium po tym jak przepłynął 100 m. st. motylkowym w czasie 1:41,88.

Zawodnicy Salmo wielokrotnie plasowali się w najlepszej dziesiątce zawodów. Świetnie zaprezentowały się drużyny sztafetowe chłopców. Krzysztof Adamczyk, Rafał Fiedosiuk, Marek Guła i Sebastian Bacinski (2:35,75) zdobyli złoty medal na dystansie 4 x 50 m. Na dystansie 4 x 50 m. st. zmiennym Rafała Fiedosiuka zastąpił Filip Mędrala. Chłopcy wywalczyli kolejne złoto z czasem 2:57,31.

6 i 7 listopada na basenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików rocznika 1997. Nasi zawodnicy w większości poprawili swoje rekordy życiowe i często plasowali się w pierwszej dziesiątce mistrzostw, niestety tym razem nie udało się zdobyć żadnego medalu. Najbliżej zdobycia była sztafeta chłopców, która dwa razy zdobyła na IV miejsce oraz Remigiusz Kolawa, który uplasował się na IV miejscu na 100 metrów stylem grzbietowym.

Tydzień później w Cieszynie odbyły się Mistrzostwa Okręgu zawodników rocznika 1998. Najlepsze miejsca zdobyli: Krzysztof Michulec, sztafeta chłopców 4 x 50 metrów stylem zmiennym i 4 x 50 metrów stylem dowolnym, Kamil Noworyta i Filip Mędrala.   info: Salmo Żory (ok)