Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Sukces żorskich karateków

04.10.2011

Dwa medale - złoty i brązowy - przywieźli karatecy klubu „Shogun” Żory z Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin do lat 21 w Sieradzu.

W zawodach, które odbyły się w sobotę, 1 października, wzięło udział przeszło 160 karateków. Żory reprezentowali Bartosz Cębrzyna, Michał Cębrzyna, Kacper Danilkiewicz i Anna Sobiesiek pod kierownictwem sensei Jerzego Ludziejewskiego (2 dan).
W konkurencji kumite (walka pełnokontaktowa) w kategorii wagowej do 80 kg pierwsze miejsce wywalczył Bartosz Cębrzyna, który pokonał w finale Oskara Mazurkiewicza z Włocławka. Jego brat, Michał Cębrzyna, który startował w kategorii wagowej do 70 kg przegrał co prawda walkę półfinałową, jednak w pojedynku o trzecie miejsce, który stoczył z Kamilem Sadowskim z Lipna wywalczył brązowy medal.
Dobrze spisał się także w konkurencji kata (sekwencje technik) dziewięcioletni Kacper Danilkiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 15 w Żorach. Choć nie dotarł na podium, piąte miejsce na zawodach tej rangi należy uznać za sukces tego młodego zawodnika, który na swym koncie ma już trzy zwycięstwa na regionalnych zawodach w Jastrzębiu Zdroju i Wodzisławiu Śląskim.
Bartosz i Michał Cębrzyna mają po 19 lat. W tym roku zdali maturę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Sląskich w Rybniku i teraz rozpoczynają studia w Krakowie. Karate kyokushin, pod kierunkiem sensei Jerzego Ludziejewskiego trenują od dwóch lat, dochodząc jak na razie do stopnia 6 kyu. Chętnych do pójścia w ich ślady klub „Shogun” zaprasza na treningi. Szczegółowe informacje na stronie klubowej www.karate-zory.pl . Tomasz Górecki, zdj. Dariusz Kudyk (Shogun Żory)

Od lewej: Bartosz Cębrzyna, Jerzy Ludziejewski, Michał Cębrzyna.