Piątek, 26 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Marii, Marzeny

Sukces Czwórki

15.09.2009

W niedzielę, w Częstochowie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy UKS Czwórki Żory, przywieźli z nich trzy medale.

Krzysztof Szymoszek zdobył złoty medal w konkursie skoku w dal z wynikiem 6,81 m. Szymoszek jest aktualnym rekordzistą Śląska młodzików i najlepszym zawodnikiem w Polsce w tej kategorii. Brązowy medal w biegu na 1000 m., zdobył Patryk Brząkalik. Patryk to Mistrz Śląska Młodzików, a jego medal bardzo cieszy, ponieważ wraca już do formy po przebytej kontuzji. Trzeci medal, także brązowy , w biegu na 300 m., zdobyła Izabela Gruszka, która w każdym starcie bije rekordy życiowe. Warto dodać, że Iza to czternastolatka i jeszcze w przyszłym roku będzie młodziczką.

Zawody były eliminacją do Mistrzostw Polski Młodzików , które odbędą się 26 i 27 września w Zamościu. Wiadomo już, że w tych Mistrzostwach wezmą udział : Krzysztof Szymoszek w skoku w dal i Patryk Brząkalik w biegu na 1000m. info: UKS Czwórka Żory (red. ok)