Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 27 marca 2023 r.  Imieniny: Ernesta, Lidii

Strach się bać

08.09.2011
Strach się bać

Gotowi, Proszę Państwa? Weekend tuż tuż. Potem będę ja, Alfred Ha.

Kino Na Starówce:

 

 

Kret
2011

Odkąd Paweł (Szyc) rozkręcił wraz z ojcem Zygmuntem (Dziędziel) wspólny interes, jego rodzina zaczyna coraz optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Ich marzenia o dostatnim życiu przekreśla pewnego dnia artykuł, który godzi w dobre imię Zygmunta. Z dnia na dzień współpracownicy Pawła odwracają się od niego, a małżeństwo z Ewą (Czerwińska) przeżywa poważny kryzys. Paweł zrobi wszystko, żeby odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów. Tropy z przeszłości prowadzą do zagadkowego człowieka (Pszoniak), który od pewnego czasu zdaje się potajemnie kierować losami Pawła i Zygmunta.

 

 

 

 

Nie bój się ciemności
2010 Don t Be Afraid of the Dark

 

Sally (Bailee Madison) przyjeżdża do Rhode Island, zamieszkać ze swoim ojcem (Guy Pearce) i jego nową narzeczoną Kim (Katie Holmes). Ojciec pochłonięty jest remontem, a z macochą trudno jej się porozumieć. Mimo przestróg, dziewczynka sama zwiedza starą wiktoriańską willę. Ciekawość prowadzi ją w głąb posiadłości do ukrytej piwnicy. Ponad sto lat temu, w tajemniczych okolicznościach, zginął w niej pan domu. Sally słyszy głosy wołające o pomoc i nieświadoma zagrożenia uwalnia coś, co od wieków było zamknięte pod ziemią. Zło wypełnia dom. Sally wie, co kryje się w mroku, ale kto uwierzy małej dziewczynce, która boi się ciemności?

 

 

 

 

Druhny
2011 Bridesmaids

 

Świetna komedia wyprodukowana przez Judda Apatowa; to Hangover dla kobiet … Film opowiada o przedślubnych perypetiach druhen, które wybierają się do Las Vegas… Mnóstwo znakomitych dialogów, fantastyczna muzyka zapewnią znakomitą wakacyjną rozrywkę.

 

 

 

Król Lew 3D
1994/ 2011 Lion King, The

 

Przez krytyków opisywana jako przeznaczone dla dzieci połączenie "Hamleta" i "Makbeta" baśń opowiadająca o losach Simby, młodego lwa, który oskarżony o nieumyślne zabójstwo swojego ojca, króla Lwiej Skały, zostaje skazany na wygnanie. Władzę w królestwie obejmuje Skaza, brat zmarłego władcy. Mija kilka lat. Pewnego dnia Simba spotyka dawną przyjaciółkę, od której dowiaduje się, że królestwo chyli się ku upadkowi. Młody następca tronu postanawia powrócić do dawnej ojczyzny i odzyskać zabrany mu podstępem tron.

 

 

 

 

Nie lubię poniedziałków... chyba, że w kinie:

Wieczór z Alfredem Hitchcockiem

 

Niekwestionowany mistrz dreszczowców - gatunku, który zresztą sam wymyślił. Alfred Hitchcock rozpoczął karierę filmową w roku 1919, ilustrując karty tytułowe do niemych filmów. Jako asystent reżysera dokończył film "Pani Peabody". Jego pierwszym kompletnym dziełem był "Ogród przyjemności" (1925). Przełomowy okazał się "Lokator" (1926) - przykład klasycznego wątku hitchcockowskiego: niewinny... bohater zostaje fałszywie oskarżony o popełnienie przestępstwa i wplątuje się w sieć intrygi. "Człowiek, który wiedział za dużo" (1934) okazał się sukcesem komercyjnym i artystycznym, ustanawiając ulubiony temat filmów Hitchcocka: analiza stosunków rodzinnych okraszona trzymającą w napięciu historią. Pierwszym filmem hollywoodzkim, który cechował się jego niepowtarzalnym stylem, był "Zagraniczny korespondent" (1942). Hitchcock kilkakrotnie powracał do wątku kobiecego poświęcenia, co najlepiej widoczne jest w filmie "Notorious" (1946), perwersyjnej historii o miłości, w której agent FBI musi wydać w ręce nazistów ukochaną kobietę, by wykryć siatkę szpiegowską. W najbardziej twórczym okresie, czyli od roku 1950 do 1960, Hitchcock stworzył cykl znaczących filmów, wśród których były mniej wybitne dzieła, takie jak "Wyznaję" (1953), czarna komedia "Kłopoty z Harrym", wspaniały "Nieznajomi z pociągu" i trzy niezapomniane arcydzieła: "Okno na podwórze" (1954), w której opowiedziana została historia fotografa będącego świadkiem morderstwa, "Północ, północny zachód", według scenariusza Ernesta Lehaman z udziałem Cary ego Granta i Eva Marie Saint, oraz "Psychoza" (1960), z osławioną sceną morderstwa pod prysznicem. Późniejsze filmy przedstawiały intrygujące amplifikacje jego ulubionych wątków. "Ptaki" (1963) ukazały zło jako element środowiska. "Marnie" (1964) był psychoanalitycznym thrillerem. "Rozdarta kurtyna" (1966) opowiadała historię szpiegowską, z rozciągnięta w czasie sceną zabijania. Ostatni film Hitchcocka, "Intryga rodzinna" (1976) przeciwstawiał sobie dwie pary: profesjonalni złodzieje kontra niezrównoważona psychicznie kobieta i jej kochanek-robotnik. Film ten był stosownym zakończeniem dzieł ukazujących odwieczną symetrię dobra i zła. Alfred Hitchcock zmarł 29 kwietnia 1980 r. w Los Angeles w Kalifornii. źródło: filmweb

 

 

 

 

 

Ambasada Club:

 

 

 

 

 

 

 

Spinoza Club:

Kolejna odsłona Operacji Funk w Spinozie: Funk , Breakbeat , Dnb, Dubstep czyli ogólnie eksperymentalno-tanecznie. Pozdrawiamy i do zobaczenia !

http://www.myspace.com/thebrainmind

WOJAS - GITARA
OLDIE - BEAT MACHINE
MORDA -SKRECZE
PIERRE - PERKUSJA

 

 

 

 

La Uba Club:

 

 

 

 

Tarot Pub:

 

 

 

 

 

RedZ Club:

 

kamilusAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"