Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Średniowiecze na osiedlu

22.08.2023
Średniowiecze na osiedlu

W tym roku już pod 20. spotkamy się na Jarmarku Władysławowskim. Jubileuszowa edycja tej niezwykłej imprezy odbędzie się w pierwszy weekend września na Trakcie Piastowskim przy Klubie MOK Rebus. Przed nami dwa dni pokazów rycerskich, rodzinnych rozgrywek sportowych i zabawy przy muzyce. Na odwiedzających będą też czekały stragany z rękodziełem i wiele pyszności.

 

XX Jarmark Władysławowski rozpocznie się w sobotę, 2 września o godz. 14:00 od przemarszu Księcia Władysława ze świtą, w towarzystwie mażoretek oraz Orkiestry Dętej KWK Borynia przez całą dzielnicę. Następnie o godz. 15:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Jarmarku, po którym wystąpią dla nas utalentowani wychowankowie MOK Żory: Mateusz Kempny, Voce Vocal Studio oraz Aikido Yoshincan. Następnie rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta w klimacie znanych i lubianych przebojów lat 60’, 70’ i 80’ minionego wieku. Na początek, o godz. 16:00 zagrają dla nas Polscy Beatlesi, czyli zespół The Postman. Następnie o godz. 17:45 będziemy mogli posłuchać największych przebojów grupy ABBA w wykonaniu zespołu ABBA Family. Po subtelności ABBY czas na żywiołowość Boney M. Najpopularniejsze hity tego zespołu wykona grupa Boney Fame. Początek koncertu o godz. 19:15. Imprezę zakończą przeboje króla rock'n'rolla, czyli Elvisa Presleya w wykonaniu Jacka „Elvisa” Dymka!

W tym dniu zaplanowano także pokazy rycerskie oraz prezentacje broni palnej, przygotowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach.

Niedziela, 3 września upłynie pod znakiem śląskiej biesiady i kabaretu w najlepszym wydaniu! Świętowanie Jarmarku Władysławowskiego rozpocznie się o godz. 14:00 od występów żorskich zespołów tanecznych i muzycznych MOK Żory, a będą to: Zespół Pieśni i Tańca „SARI”, Klub Piosenki Ballo, Wesołe Nutki, Magic Voice, Powiew młodości, Ladies Banditos i Formacja Taneczna Reaktywacja. Równolegle od godz. 15:00 będą trwały atrakcje rekreacyjno-sportowe przygotowane przez MOSiR Żory.

O godz. 17:15 na scenie zaprezentuje się Grupa FEST, która porwie publiczność do zabawy swoim szlagierowo-kabaretowym show. Po nich scenę przejmą artyści z Kabaretu Rewers, na czele z Januszem Rewersem, znanym z kabaretu Ciach. Wieczór zakończy natomiast prawdziwa muzyczna uczta w śląskich klimatach w wykonaniu popularnego zespołu Happy Jędrowski Show!

Ponadto od godz. 18:00 w Klubie L4 będzie obywała się potańcówka w klimacie Bachata & Salsa.

Organizatorami Jarmarku Władysławowskiego, Urząd Miasta Żory, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach i Rada Dzielnicy Księcia Władysława a współorganizują go także MOSiR Żory i Spółdzielnia Mieszkaniowa Żory.Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"