Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 24 marca 2023 r.  Imieniny: Gabriela, Marka

Srebrny medal Kacpra z Żor. Wyjątkowo twardy zawodnik

27.05.2019

W dniach 17-19 maja w Tarnowie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Osób Niepełnosprawnych. Wystąpił w nich z dużymi sukcesami mieszkaniec Żor Kacper Kudyba reprezentujący Integracyjny Klub Sportowy w Cieszynie.

Dla 16-letniego Kacpra (na zdjęciu – pierwszy z lewej) były to dopiero trzeci start w tej rangi zawodach  jednocześnie okraszone dużymi sukcesami. W pierwszej konkurencji w sobotę pchnięciu kulą zajął bardzo dobre 4 miejsce, popołudniu w rzucie również był 4. Czekał  jednak na swoją koronną konkurencję czyli rzut oszczepem, który odbywał się w niedziele.

Z wielkimi nadziejami przede wszystkim na dobry wynik czekaliśmy ze zniecierpliwieniem. Kacper chciał przede wszystkim poprawić rekord życiowy co się udał prawie o dwa metry, a na dodatek rezultat ten okrasił srebrnym medalem.

W najbliższy weekend Kacper będzie startował w Słubicach, w pierwszych z serii sześciu zawodów  Grand Prix Polski. Następnym głównym celem będą Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy które będą pierwszy raz w historii jednocześnie zawodami wchodzącymi w światowym cyklem zawodów Grand Prix World Para Athletics, dzięki czemu wystąpią w Bydgoszczy najlepsi zawodnicy na świecie. Start już 19-21.07.2019.

Info. eki.

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2023 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"