Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Sprawca rozboju zatrzymany na gorącym uczynku

12.06.2024
Sprawca rozboju zatrzymany na gorącym uczynku

Oficer prasowy żorskiej komendy asp. Marcin Leśniak zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę rozboju na dwóch nastolatkach. Gdy udzielał wywiadu, podeszli do niego roztrzęsieni 16-latkowie, informując, że zostali napadnięci. Mundurowy nie zawahał się ani chwili. Dzięki informacjom przekazanym przez chłopców szybko odnalazł napastnika i zatrzymał. 

Podczas wywiadu udzielanego dziennikarzom w trakcie briefingu prasowego, do rzecznika żorskiej komendy podeszło dwóch roztrzęsionych nastolatków. Zgłosili, że kilka minut wcześniej w rejonie placu zabaw nieznany im mężczyzna wyciągnął w ich kierunku nóż, zagroził im i zażądał od nich pieniędzy. Wystraszeni chłopcy oddali mu gotówkę, którą mieli przy sobie. Młodzi ludzie dokładnie opisali mężczyznę, a policjant nie zważając na okoliczności, ruszył w pościg za sprawcą, informując telefonicznie dyżurnego o podjętych czynnościach. Za policjantem pobiegli również nastolatkowie. Podczas poszukiwania agresora, przed sklepem na okolicznym osiedlu, jeden z chłopców rozpoznał sprawcę. Policjant podbiegł do mężczyzny, obezwładnił go, a następne zatrzymał.

  W tym czasie poprosił jednego z chłopców o kontakt z dyspozytorem numeru alarmowego i poinformował o dokładnym miejscu zatrzymania 32-latka. Jak się okazało, napastnik w lewej kieszeni bluzy miał nóż, którym zastraszył nastolatków, a w dłoni trzymał skradzioną gotówkę. 32-latek został przekazany patrolowi prewencji, a podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim także karabińczyk zawierający ostrza. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, był wielokrotnie karany za przestępstwa rozbójnicze. Teraz za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 20 lat więzienia. 

Na szczególną uwagę i słowa uznania zasługuje postawa 16-latków, którzy w stresującej dla nich sytuacji zachowali zimną krew, nie stawiali oporu napastnikowi i zapamiętali wiele istotnych  szczegółów, które pozwoliły policjantowi zidentyfikować i zatrzymać agresora.

Źródło: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"