Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Sportowe emocje w wyjątkowej scenerii

13.05.2016

Niesamowita atmosfera, prawie 700 zawodników na starcie i nowy, świetny rekord trasy – za nami IV Żorski Bieg Ogniowy! To było wyjątkowe sportowe wydarzenie.

Prawie 700 zawodników zameldowało się na starcie widowiskowego, nocnego biegu ulicami żorskiej Starówki, który już od czterech lat towarzyszy uroczystościom z okazji Święta Ogniowego. W świetle zapalonych pochodni i przy oprawie z ogniem w roli głównej biegacze rywalizowali na dystansie 5 kilometrów.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Szymon Ostrowski z Pielgrzymowic, który z czasem 15:48 minuty ustanowił nowy rekord trasy! Drugi był Wojciech Czernek z Mikołowa (16:15), a trzeci Przemysław Gibiec z Cieszyna (16:51). Wśród żorzan najszybszy był Jarosław Kożdoń, który z czasem 17:08 min. zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż za nim na metę wbiegli kolejni mieszkańcy naszego miasta - Paweł Dzięgielowski oraz Krystian Czajka – obaj z czasem 17:23 min.

W rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa, która z czasem 18:34 min. była 27 w klasyfikacji generalnej. Drugą kobietą na mecie była żorzanka Izabela Kubiak, a na trzecim stopniu podium stanęła Dagmara Dziuk z Jastrzębia-Zdroju.

Organizatorem IV Żorskiego Biegu Ogniowego była  Grupa Biegowa HRmax Żory przy współpracy z MOSiR Żory i UKS „Czwórką” Żory. Patronat honorowy nad imprezą objął Waldemar Socha, Prezydenta Miasta Żory.

Wyniki klasyfikacji OPEN

Wyniki żorzan  

info. UM

fot. Jakub Kozłowski

Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"