Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 19 lipca 2024 r.  Imieniny: Marcina, Wincentego

Śpiewnik domowy na WYNOS z Operetką Wrocławską już w najbliższy weekend

28.06.2024

„Śpiewnik domowy na WYNOS” to niezwykłe wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w naszym mieście 28 oraz 29 czerwca! Koniecznie wybierzcie się na jeden z trzech bezpłatnych plenerowych koncertów.

Repertuar koncertu plenerowego wypełnią najpiękniejsze, znane i mniej poznane utwory. Publiczność usłyszy między innymi: Znaszli ten kraj, Na Wawel, Kwiatek, Krakowiaczek, Prząśniczka, Dziad i baba, Złota rybka.

Poprzez organizację tego rodzaju wydarzeń, artyści chcieliby powrócić do XIX-wiecznej praktyki domowego muzykowania i zaprosić do wspólnego śpiewania całe rodziny. Zabrzmią powszechnie lubiane melodie, ale i pieśni mniej znane. Lekkie, wpadające w ucho kompozycje, zabarwione zostaną intrygującą opowieścią oraz tańcami Stanisława Moniuszki. Koncert prowadzony będzie w ciekawy i przystępny sposób z myślą o najmłodszych odbiorcach. Całość zawarta będzie w formie opowieści muzycznej, w trakcie której słuchacze przeniosą się do XIX-wiecznej Polski, poznają tradycje i zwyczaje wówczas panujące. Artyści zaprezentują tematyczne piękne rekwizyty i oryginalne kostiumy z okresu końca XIX stulecia.

Zapraszamy na trzy koncerty, które odbędą się w następujących lokalizacjach:

- 28 czerwca, godz.17:00, Park Cegielnia (tężnia)

- 28 czerwca, godz.19:00, Pałac Baranowice, ul. Zamkowa 97

- 29 czerwca, godz.19:00, Rynek 

Wykonawcy: Liza Wesołowska - sopran, Tomasz Maleszewski - tenor, Damian Domalewski - tenor, tancerze Teatru Scena Kamienica, Maciej Michałkowski - prowadzenie koncertu.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny! Wydarzenie wspólfinansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Źródło: UM ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"