Sobota, 20 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla Młodzieżowymi Mistrzami Polski!

08.03.2016

Po dramatycznym, pięciosetowym meczu finałowym siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali Czarnych Radom i zwyciężyli w Młodej Lidze, a tym samym zdobyli tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski sezonu 2015/2016! W zwycięskiej ekipie znalazło się aż 7 wychowanków Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla w Żorach.

Spotkanie na początku nie układało się po myśli zawodników Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym secie podopieczni trenera Jarosława Kubiaka przegrali po zaciętej walce 24:26. Kolejna partia także należała do radomian, którzy wygrali tego seta do 22. Od trzeciego seta rozpoczął się jednak prawdziwy popis gry zawodników Jastrzębskiego Węgla, którzy w tej partii wręcz zdeklasowali rywali wygrywając aż 25:15. Również kolejna partia zakończyła się sukcesem drużyny, w składzie której występują żorzanie, a wynik 25:21 sprawił, że o zwycięstwie w tym zaciętym meczu zdecydować miał tie-break. Po dramatycznym finiszu decydująca partia zakończyła się zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla 16:14, a cały mecz 3:2!

W składzie zwycięskiej drużyny znalazło się aż 7 adeptów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla w Żorach: Marcin Ernastowicz, Radosław Gil, Mateusz Kukulski, Mikołaj Szewczyk, Piotr Trzeciak, Paweł Żeliński i Szymon Bereza.