Baza firm

Ogłoszenia

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 05 marca 2024 r.  Imieniny: Fryderyka, Teofila

Shogun Żory. Posypały się medale

27.05.2014
Shogun Żory. Posypały się medale

Karatecy żorskiego „Shoguna” z sukcesem wzięli udział w miniony weekend w dwóch turniejach karate kyokushin, które odbyły się 24 i 25 maja w Wodzisławiu i Rudzie Śląskiej.

W sobotę, 11 zawodników Klubu Sztuk Walki „Shogun Żory” wzięło udział w VII Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Zmierzyli się tam z karatekami min. z Wodzisławia, Rybnika, Jastrzębia Zdrój, Raciborza i Cieszyna. Największy sukces odniosła debiutantka Magdalena Skrobol, która w kategorii kumite junior kobiet zajęła pierwsze miejsce. Także debiutujący w sportowych zmaganiach Kacper Marczak w kategorii kumite junior mężczyzn wywalczył srebro. Czterej inni zawodnicy wywalczyli trzecie miejsca i brązowe medale: kategorii kumite kadet chłopców – Miłosz Myszkowski i Jakub Lis, w kategorii kumite senior mężczyzn do 80kg – Andrzej Lis (ojciec Jakuba) oraz w kategorii kumite senior mężczyzn pow. 80kg – Mateusz Szymura. Pozostali zawodnicy wykazali się dobrą postawą, jednak nie weszli do strefy medalowej. Byli to: Kacper Żesławski (kategoria kata kadet do lat 10 oraz kumite kadet chłopców), Szymon Kieczka (kategoria kata młodzik), Urszula Skrobol (kategoria kumite kadet dziewcząt), Bartosz Sułowicz (kategoria kumite kadet chłopców) oraz Grzegorz Kudyk (kategoria kumite mężczyzn powyżej 80 kg).

W niedzielę z kolei, 25 maja odbyły się Otwarte Mistrzostwa Rudy Śląskiej Karate Kyokushin dzieci i młodzieży. Zawody zgromadziły ok. 220 zawodników min. z Rudy Śl., Katowic, Żor, Jastrzębia Zdrój, Sosnowca, Siemianowic, Zabrza, Gliwic, Bielska Białej i Nysy. W turnieju udział wzięło 5 zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory: w kategorii kata i kumite kadeci młodsi – Kacper Żesławski, w kategorii kumite kadet dziewcząt – Urszula Skrobol, w kategorii kumite kadet chłopców – Bartosz Sułowicz i Miłosz Myszkowski oraz w kategorii kumite junior mężczyzn – Kacper Marczak.

Tym razem żorscy karatecy wywalczyli dwa brązy: trzecie miejsce w swej kategorii zdobyła Urszula Skrobol, a w kategorii kumite junior mężczyzn trzeci był Kacper Marczak. W kata Kacper Żesławski przebił się do finałowej tury, gdzie zajął wysokie 6 miejsce na 48 startujacych zawodników.

Zawodników do zawodów przygotowywał senpai Dariusz Kudyk (1 kyu), który na obydwu turniejach pełnił także obowiązki jednego z sędziów.

Zawody sportowe to nie jedyne pole działalności żorskich karateków. Poza codziennymi treningami znajdują jeszcze czas na pokazy popularyzujące sztuki walki. Tydzień wcześniej 10 maja zaprezentowali swe umiejętności w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach przed rodzinnym klubem „Czytalińskich”, zaś po południu pokazali się na corocznym festynie z okazji Dnia Godności osób z niepełnosprawnością intelektualną, organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ośrodku WTZ w dzielnicy Ks. Władysława. Nie zabrakło ich też 11 maja na II Żorskim Biegu Ogniowym, a w miniony piątek 23 maja zapoznawali uczniów z Gimnazjum Nr 2 z podstawami samoobrony w czasie „gimnazjalnej nocy”.

Szczegóły na temat działalności klubu, terminów treningów itp. na stronach internetowych www.shogun-zory.pl, www.karate-zory.pl oraz profilu klubu na portalu społecznościowym Facebook.

Info. T.G. Shogun


Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2024 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"