Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.  Imieniny: Bernadetty, Julii

Sari kończy sezon

25.06.2013

MUKS Sari Żory podsumował sezon. Spotkanie wieńczące sportowy rok odbyło się w ośrodku w Roju.

18 czerwca  w ośrodku MOSiR-u w Roju odbyło się tradycyjne spotkanie zawodniczek, trenerów, rodziców i zarządu klubu na podsumowaniu sezonu 2012/2013.

Miniony sezon był bardzo trudny dla naszej IV ligowej drużyny seniorek. Przygotowaną do sezonu drużynę już na początku rozgrywek zdziesiątkowały kontuzje oraz odejścia zawodniczek. Trener Janusz Kosmal był zmuszony w trakcie trwającego sezonu budować drużynę na nowo. Mimo tych przeciwności nasze seniorki powtórzyły ubiegłoroczny wynik, zajmując V miejsce w swojej grupie.

Nasze kadetki pod wodzą trenera Krzysztofa Muracha zajęły 19 miejsce na 45 startujących drużyn w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, natomiast młodziczki, które w tym sezonie prowadził trener Michał Wychrystenko zajęły 38 miejsce na 52 startujące drużyny. Ponadto nasze zawodniczki, a jednocześnie uczennice Gimnazjum nr 2 zdobyły mistrzostwo Żor w hali i drugie miejsce na zawodach rejonowych w Rybniku. Rewelacyjnie spisały się Elżbieta Wdowczyk i Wiktoria Kałus, które wygrały zawody miejskie i rejonowe w siatkówce plażowej, a na zawodach wojewódzkich w Dąbrowie Górniczej zajęły 13 miejsce. Drużyny kadetek i młodziczek brały udział w różnych turniejach, w tym charytatywnych na terenie naszego województwa.

Dobrze spisały się zawodniczki klasy szkoły mistrzostwa sportowego z SP 3, które prowadzi trener Sylwia Mazur. W turnieju Kinder + Sport, na 64 drużyny ze Śląska 17 miejsce zajął pierwszy zespół w składzie: Patrycja Maszczyk, Weronka Paluch, Monika Lewandowska, Wiktoria Niechoj. 25 miejsce zajął  drugi zespół w składzie: Martyna Kaźmierczak, Oliwia Biodrowicz, Karolina Kępka, Klaudia Wypich. W mistrzostwach Żor szkół podstawowych w mini piłce siatkowej zajęły III miejsce. W Ogólnopolskim turnieju Virtus Volley Cup w Szlichtyngowej pierwszy zespół w składzie: Oliwia Biodrowicz, Martyna Mięcikiewicz, Weronika Paluch, Patrycja Jaszczak uplasował się na 25 miejscu na 93 startujące drużyny natomiast drugi zespół w składzie: Martyna Kaźmierczak, Karolina Kępka, Patrycja Podleśny, Dominika Suwińska na 28 miejscu. W mistrzostwach Żor w siatkówce plażowej I miejsce zajęła para Partycja Maszczyk, Oliwia Biodrowicz, IV miejsce - Martyna Kaźmierczak, Weronika Paluch. W Ogólnopolskim turnieju mini siatkówki czwórek
w Kłodzku drużyna z Szkoły Podstawowej nr 3 zajęła 15 miejsce. W Kłodzku zagrały: Anna Pokładek, Martyna Wiśniewska, Oliwia Biodrowicz, Martyna Kaźmierczak, Karolina Kępka i Weronika Paluch. Dużym sukcesem indywidualnym było zdobycie przez Patrycję Maszczyk tytułu Młodzieżowego Sportowca Roku 2012 w Żorach.

Należy pokreślić również sukces naszych trenerów Michała Wychrystenki i Kamila Kosińskiego, którzy wraz z Pawłem Nowakiem i Mariuszem Śniegoniem zajęli III miejsce w Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, które zostały rozegrane 25 maja 2013 na ośrodku w Roju.

Część oficjalna spotkania na boiskach w Roju rozpoczęła się od wręczenia tytułów MVP za sezon 2012/2013. Tytuły te z poszczególnych kategoriach otrzymały: seniorki – Aleksandra Barska, kadetki – Patrycja Kozak, młodziczki – Paulina Frankowska, sms – Oliwia Biodrowicz. Następnie podziękowania za pracę w całym sezonie otrzymali trenerzy i zarząd klubu. Podziękowania otrzymali również kapitanowie drużyn: seniorki Aleksandra Barska, kadetki – Klaudia Salamon oraz w młodziczkach Wiktoria Kałus, zawodniczki, które ukończyły grę w kadetkach i nie będą grały już w klubie, zawodniczki które ukończyły grę w kadetkach oraz zawodniczki seniorek, które zakończyły karierą zawodniczą. Oprócz podziękowań i gratulacji trenerzy i zawodniczki otrzymali upominki ufundowane przez GSU Stowarzyszenie Ubezpieczonych z Gliwic. Trenerzy otrzymali dodatkowo książki mające im pomóc w pracy z zawodniczkami o wymownym tytule TAK 50 sekretów nauki perswazji. Wszyscy obecni na zakończeniu sezonu otrzymali w ramach niespodzianki klubowe nalepki.

Po części oficjalnej zawodniczki rozgrywały mecze na piasku w rożnych konfiguracjach wiekowych oraz dzięki firmie Ado. FH pana Adama Motyki mogły delektować się pysznymi kiełbaskami z grilla, których jak co roku dla wszystkich doglądał mąż naszej kierownik seniorek pan Paweł Roman.

Zarząd MUKS Sari Żory dziękuje wszystkim trenerom i zawodniczkom za cały dobry sezon, rodzicom za pomoc i wyrozumiałość oraz naszym przyjaciołom i sponsorom za wsparcie i pomoc w trakcie całego minionego sezonu.